15 Temmuz şehidinin ismi okulda yaşayacak

15 Temmuz hain darbe girişiminde İstanbul Bayrampaşa Çevik Kuvvet önünde darbecilere karşı direnirken şehit düşen Ceylanpınarlı Şehit Ümit Yolcu'nun ismi memleketinde bir okula verildi.

15 Temmuz şehidinin ismi okulda yaşayacak

15 Temmuz şehidi Ümit Yolcu'nun ismi İmam Hatip Ortaokuluna verildi. Okul bahçesinde düzenlenen törene Kaymakam Ahmet Karatepe, Belediye Başkanı Menderes Atilla, Belediye Meclis üyeleri, şehidin ağabeyi ve öğrenciler katıldı.

Törende konuşan Ceylanpınar Belediye Başkanı Menderes Atilla, şehitlerin ölümsüz hatıralarının yaşatılması gerektiğini belirterek, "15 Temmuz şehitleri kanlarını, canlarını gözlerini kırpmadan feda ettiler. Onlar olmasaydı bugün bizler böyle huzurlu bir şekilde buralarda olmayacaktık. Çünkü 15 Temmuz darbe girişiminin amacı Türkiye'yi karıştırmak, Türkiye'yi Irak'laştırmak, Suriye'lileştirmekti. Kısacası Türkiye'yi bir iç savaşa sürüklemekti. Bu huzurumuzu şehitlerimize ve gazilerimize borçluyuz ve onlara minnettarız" diye konuştu.

Şehit Ümit Yolcu'nun ağabeyi Bahattin Yolcu ise şehitlerin asla unutulmadığını söyleyerek, "Şehitler ölünce unutulmuyor. Ancak yaşayanlar tarafından önemsenmedi mi unutulur. Bu okula şehidimizin isim verildi. Eğer sizler şehidin ismini yaşatmak istiyorsanız her biriniz bir şehit Ümit Yolcu'sunuz. Okuyup iyi yerlere geldiğiniz zaman sizler Ümit Yolcu'ya görevinizi yapmışsınız demektir" şeklinde konuştu.

Kaymakam Ahmet Karatepe de şehitlerin ölümsüz olduğunu hatırlatarak şunları söyledi:"Bütün şehitlerimizin ismi Ümit Yolcu'nun ismi gibi ölümsüzdür. Şehitler ölmezler. Onlar kıyamete kadar yaşarlar ancak bizler bunu anlayamayız. Ölümsüzlük şehitlere verilen bir unvandır. Biz bugün Ümit kardeşimizin ismini bu okula vererek bu sonsuzluğu yaşatmak istiyoruz. Sizler de onun hatırasına sahip çıkacaksınız. Hiç bir terör örgütünün geleceğinizi karartmasına izin vermeyeceksiniz."

BİZE ULAŞIN