Iğdır’da hastanede bıçaklanan doktor, Erzurum’a sevk edildi

Iğdır Devlet Hastanesinde hastası tarafından bıçaklanarak yaralanan Üroloji Doktoru Serkan Yarımoğlu, Erzurum Atatürk Üniversitesi Araştırma Hastanesine sevk edildi.

Iğdır’da hastanede bıçaklanan doktor, Erzurum’a sevk edildi

Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Ömer Çomaklı, yaralı doktor Serkan Yarımoğlu'nu yoğun bakımda ziyaret etti. Doktorlardan bilgi alan Rektör Çomaklı, ziyaretin ardından basın açıklaması yaptı. Rektör Prof. Dr. Ömer Çomaklı, "Iğdır Devlet Hastanesi Üroloji polikliniğinde Uzman Doktor Serkan Yarımoğlu'na yönelik talihsiz bir olay yaşandı. Doktorumuz dün sabah muayene esnasında maalesef bir hastası tarafından bıçaklı saldırıya uğruyor ve saldırı sonucu kalbinin alt kısmından ve karın boşluğundan iki yara alıyor. İlk müdahale Iğdır Devlet Hastanesi hekimleri tarafından yapılıyor. Iğdır'da yapılan operasyonla sağ kalpte, akciğer atar damarında, batında oluşan ana damar yaralanmaları tamir edilmiş ve ameliyat sonrası tıbbı açıdan bütün tedbirler alınarak solunum cihazına bağlı vaziyette ve hayati fonksiyonları takip edilerek üniversitemize sevk ediliyor. Doktorumuz hastanemize uçak ambulans ile getirildi. İntikalinden hemen sonra gerekli müdahaleler Atatürk Üniversitesi Araştırma Hastanesi Acil Tıp Birimi ve Kalp Damar Cerrahisi hekimleri tarafından yapıldı" ifadelerini kaydetti.

"Hastamızın durumu stabil, tedavisi sürüyor"

Doktor Yarımoğlu'nun hastaneye getirildiğinde hayati tehlikesinin devam ettiğini belirten Rektör Çomaklı, "Yapılan ilk muayene sonrasında gerekli müdahale ve tetkikler sonucunda kalp damar cerrahisi yoğun bakımına solunum cihazına bağlı bir şekilde yatırıldı. Hayati fonksiyonları kontrol altına alınan gerekli kan desteği sağlanan hasta gece solunum cihazından ayrıldı. Şu haliyle hastanın hayati bulguları nispeten stabil, yani kontrol altında ve hala yoğun bakım takip ve tedavisi sürmektedir" şeklinde konuştu.

BİZE ULAŞIN