Uluslararası Yoga Festivali

Uluslararası Yoga Federasyonunca (UYF) yurt içi ve yurt dışından 300 kişinin katılımıyla düzenlenen "Uluslararası Yoga Festivali" sona erdi.

Uluslararası Yoga Festivali

Ilgaz Dağı'ndaki bir otelde gerçekleştirilen festivale Rusya, Belarus, Yemen, Ürdün, Ukrayna, Amerika, Fransa ve İngiltere ile yurt içinden 300 kişi katıldı.

UYF Başkanı Akif Manaf, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yılın her ayında yoga festivali düzenlediklerini hatırlattı.

Ilgaz Dağı'ndaki festivale dünyanın her yerinden insanların katıldığını belirten Manaf, "Katılımcılar festivali çok beğendi. Üç yüzden fazla katılımcımız oldu. Ilgaz Dağı'nın doğasını çok beğendiler. Festivalin bitmesini istemiyorlar. Festivalimiz çok güzel geçti. Herkes mutlu ve coşkulu. Orijinal yoga sistemi uyguluyoruz. Yoga evrensel bir spordur. Sağlığa çok büyük faydaları var." dedi.

UYF EĞİTMENİ ELÇİN ERENER DE FESTİVALİN VERİMLİ GEÇTİĞİNİ BELİRTTİ.

Katılımcı sayısının kendilerini sevindirdiğini ifade eden Erener, şunları kaydetti:

"Festivali yılın 12 ayı yapıyoruz. Ilgaz Dağının güzel havasındaki festivalimiz bitti. Çalışmalarımızda, Federasyon Başkanımız Akif Manaf önderliğinde, onun tecrübesiyle çakra çalışmaları yapıldı. Derin gevşeme, nefes teknikleri, meditasyon ve zayıflamak için yoga teknikleri yapıldı. Ilgaz Dağı'nda bu etkinliği yaptığımız için çok şanslıyız. Ben 10 yıldır yoga yapıyorum. Sağlık sorunlarım nedeniyle başladım. İnanılmaz faydalarını gördüm. Kalp sağlığına muazzam etkisi var. Faydasını gördükten sonra antrenör oldum. Özellikle yogada nefes alıp vermek çok önemli."

ETKİNLİĞE KATILAN SERPİL GÖKHAN DA 10 YILDIR YOGA YAPTIĞINI BELİRTTİ.

Etkinliğin kendisi için olumlu geçtiğini vurgulayan Gökhan, "Benim yaşım 50'nin üzerinde ama yaşımı göstermediğim gibi bedensel hiçbir rahatsızlığım yok. Günlük yaşantımda aile ilişkilerim çok güçlendi. Ailemle birlikte yoga yapıyorum. Ilgaz Dağı müthiş bir yer." dedi.

BİZE ULAŞIN