İşadamı Fuat Demir, 2 bin kişiye aşure ikram etti

Oltulu hayırsever işadamı Fuat Demir, Muharrem ayı dolayısıyla 2 bin kişiye aşure dağıttı. Demir, Oltu Kale Meydanı’nda vatandaşlara kendi elleriyle aşure ikram etti.

İşadamı Fuat Demir, 2 bin kişiye aşure ikram etti

Oltulu hayırsever işadamı Fuat Demir, Muharrem ayı münasebetiyle ÖZ-FA inşaatlarında çalışan işçileriyle, kale meydanında vatandaşlara aşure ikram etti. İşadamı Demir, "Muharrem ayı, Hz. Âdem'in yeryüzüne indiği, Hz. Nuh'un denizden karaya çıktığı ve Hz. Hüseyin'in Kerbela'da şehit edildiği gündür.

Peygamber Efendimizin iki torunundan bir tanesi olan Cennet gençlerinin efendisi Kerbela'da zalim bir grup tarafından eşiyle, çocuklarıyla, akrabalarıyla şehit edildi. 1400 yıldır bu acıyı yüreğimizde yaşıyoruz ve yaşatıyoruz. Bu vesileyle çam sakızı çoban armağanı misali, vatandaşlarımıza ve pazar esnafımıza aşure ikram ettik. Rabbim hiçbir zaman birlik ve beraberliğimizi bozmasın, muhabbetimiz her zaman aşure tadında olsun. Allah kabul etsin" dedi. Aşure ikramı karşısında memnuniyetlerini dile getiren vatandaşlar, işadamı Demir'e teşekkür etti.

BİZE ULAŞIN