Avrupa’nın gözde balıkçılık turnuvası Alaçatı’da başlıyor

Bu sene 11'inci yapılacak Turkcell Platinum Alaçatı Uluslararası Balıkçılık Turnuvası 5-8 Ekim tarihlerinde Alaçatı’da gerçekleştirilecek. Son beş yıldır Avrupa’nın en büyük açık deniz balıkçılık yarışması haline gelen turnuvaya 80 tekneyle iş ve spor camiasının önde gelen isimleri ve dünya çapından amatör balık avcıları büyük ilgi gösteriyor.

Avrupa’nın gözde balıkçılık turnuvası Alaçatı’da başlıyor

Türkiye'nin amatör balıkçılık organizasyonlarından Turkcell Platinum Alaçatı Uluslararası Balıkçılık Turnuvası'nın bu yıl 11'inci kez düzenleniyor. 5-8 Ekim tarihlerinde, ikinci kez Turkcell Platinum sponsorluğunda yapılan turnuvanın mekanı ise her yıl olduğu gibi Port Alaçatı olacak. Beş yıldır Avrupa'nın en büyük açık deniz balıkçılık yarışması olan Turkcell Platinum Alaçatı Uluslararası Balıkçılık Turnuvası spor ve iş dünyasının sportif balıkçılığa meraklı isimlerini de bir araya getiriyor. 80 teknenin katılacağı turnuvanın av sahası 1200 kilometrekarelik bir alana yayılıyor.

İlk gününden itibaren yabancı katılımcıların gösterdiği büyük ilgiyle uluslararası olma özelliğini taşıyan turnuva, bu yıl da dünyanın çeşitli yerlerinden birçok yarışmacıyı ağırlayacak. Kazakistan, ABD, İtalya ve diğer komşu ülkelerden de katılımcıların olduğu organizasyonda özellikle bu işin ustası olan Güney Afrika ve Yunan Adalarından gelen ekipler dişli rakipler olarak gösteriliyor. Turnuva, 8 Ekim Pazar günü 19.30'da başlayacak ödül töreni ve kapanış partisiyle son bulacak.

BİZE ULAŞIN