Elif’in ameliyatı için 40 bin TL gerekiyor

Elif’in ameliyatı için 40 bin TL gerekiyor

Amasya’nın Suluova ilçesinde yaşayan Işıklı ailesinin doğuştan kas hastası olan iki kızından 12 yaşındaki Elif’in omurilik ameliyatı için yaklaşık 40 bin lira gerekiyor.

  • İHA
  • Karadeniz - Doğu Anadolu
  • Cuma 06.10.2017 10:37

Çocukları 12 yaşındaki Elif ile solunum cihazına bağlı olan 8 yaşındaki Esra'nın kas hastalığına yakalanmasıyla zor günler yaşadıklarını belirten anne Sevilay Işıklı, "İkisi de kas hastası. Esra'nın da, Elif'in de omuriliğinde eğrilik var. Ameliyat olmaları gerekiyor. Elif'in durumu acil. İstanbul'da ameliyat olabilmesi için 40 bin liraya ihtiyacımız var" dedi.

Nefes almakta güçlük çeken Elif'i muayene eden doktorların en yakın zamanda omuriliğin düzeltilmesini tavsiye ettiklerini anlatan Sevilay Işıklı, "Kirada oturuyoruz. Eşimin doğru, düzgün bir işi yok. Bize yardımcı olsunlar. Maddi, manevi desteğe ihtiyacımız var" diye konuştu.

Evlerine gönderilen fizyoterapist ve öğretmen sayesinde çocuklarının eğitimlerinin sürdüğünü anlatan Işıklı, Elif'in en büyük hayalinin sağlığına kavuşup yaptığı resimlerle daha önce düzenlediği resim sergisini tekrar gerçekleştirmek olduğunu söyledi.

BİZE ULAŞIN