Zabıtadan esnafla istişare toplantısı

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı tarafından esnaf ile ilişkilerin geliştirilmesi ve daha iyi diyalog kurulması amacıyla 'Esnaf İstişare Toplantısı' düzenlendi.

Zabıtadan esnafla istişare toplantısı

Bir otelin toplantı salonunda gerçekleşen toplantıya Zabıta Daire Başkanlığı'nın ilgili müdürleri ile personeli ve esnaf katıldı. Zabıta Daire Başkanı Salih Yıldırım'ın esnaftan gelen talep ve önerilere cevap verdiği toplantıda, Karagöz, Suburcu, Düğmeci, Karatarla, Alaybey mahallesinin esnafları yaşadıkları problemleri anlattı. Esnafın genelde trafik ve otopark konusunda çözümler istediği toplantıda, kaldırımlar, tek yön, gürültü, motosiklet kullanımı gibi konular gündeme geldi.

Esnafın daha iyi koşullarda iş yapabilmesi için çalıştıklarını, bu açıdan bünyelerinde 'Turizm Zabıtası' birimi oluşturduklarını aktaran Zabıta Daire Başkanı Salih Yıldırım, "Zabıta hizmetleri konusunda esnafımız ile iletişimlerimizi biraz daha arttırmak istiyoruz. Sizden gelen talep ve öneriler bizim için bir görev olacak. Esnafın katkısı ve desteği ile daha iyi bir zabıta görevi yapmak istiyoruz" dedi.
İlerleyen dönemlerde isteyen esnafa 'Fahri Zabıta' kimliği vereceklerini ve esnaf ile daha yakın ilişkiler kuracaklarını aktaran Yıldırım, bu toplantının verimli geçmesi durumunda devamını yapacaklarını kaydetti.

Trafik zabıtasında imkanlarının kısıtlı olmasına rağmen başarılı bir çalışma ekibinin olduğunu vurgulayan Yıldırım, trafik alanında araç kullanıcılarının bilinçli ve duyarlı olması gerektiğini ifade etti.

BİZE ULAŞIN