Çelikhan emniyet binası hizmete girdi

Çelikhan emniyet binası hizmete girdi

Adıyaman'ın Çelikhan İlçesi'nde yapımı tamamlanan Emniyet Amirliği Hizmet Binası ile 12 dairelik lojman hizmete girdi.

  • DHA
  • Karadeniz - Doğu Anadolu
  • Salı 10.10.2017 17:02

Açılış törenine Adıyaman Valisi Nurullah Naci Kalkancı, İl Jandarma Komutanı Albay Ercan Atasoy, İl Emniyet Müdürü Metin Alper, Çelikhan Kaymakamı Mustafa İkbal Eşki ve Çelikhan halkı katıldı.

Saygı Duruşu, İstiklal Marşının okunması ve Kur'an-ı Kerim Tilaveti ile başlayan törenin açılış konuşmasını yapan Çelikhan Kaymakamı Mustafa İkbal Eşki, yeni Emniyet Hizmet Binası ve lojmanlarının Çelikhan İlçesine hayırlı olmasını diledi.

Çelikhan ilçesine yeni ve modern bir emniyet hizmet binası kazandırıldığını kaydeden İl Emniyet Müdürü Metin Alper ise,"Bundan 20 yıl önce bir vesile ile Çelikhan ilçemizi ziyaret etme fırsatı bulmuştum. O günle bugüne baktığımızda Çelikhan ilçemizde ciddi anlamda değişimlerin ve gelişmelerin yaşandığını görüyoruz. Buradan meslektaşlarıma özellikle sesleniyorum. Hizmet binamızın kaliteli olması bizim açımızdan elbette çok güzel, ancak, bu binalardaki hizmet kalitesi de bu binalardan daha güzel olursa işte o zaman vatandaşa sunulan hizmet kalitesi kelimenin tam manasıyla amacına ulaşmış olur. Çünkü insanımız hizmetin en güzelini hak ediyor"dedi.

Açılışı yapılacak olan Çelikhan İlçe Emniyet Müdürlüğü hizmet binası ile 12 dairelik lojmanların hayırlı ve uğurlu olmasını dileyen Vali Nurullah Naci Kalkancı ise,"Çelikhan ismiyle müsemma bir ilçemizdir. Çelikhanlı kardeşlerimiz de Çelik yürekli, devletine, milletine, dinine, diyanetine ve vatanına sadık vatandaşlarımızdır. Çelikhan, tarih boyunca devletinin yanında yer almış, teröre ve teröriste hiçbir zaman prim vermemiş ve göğsünü siper etmiştir. Allah sizlerden razı olsun. Çelikhan, ilimizin kuzeyinde yer alan bizlerinde rahatlıkla sırtımızı dayadığımız bir ilçemizdir. Bu huzur ortamını sağlayan Çelikhanlı kardeşlerimize çok teşekkür ediyorum. Bugün açılışını yapacağımız bina çok güzel bir şekilde inşa edilmiş. İnşallah burada vatandaşlarımıza günün şartlarına uygun modern bir anlayışla hizmet sunulacaktır. Bu binanın yapılmasında emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum"dedi.

Yapılan konuşmaların ardından Vali Nurullah Naci Kalkancı ve beraberindeki heyet, kurban kesilerek, okunan dualar eşliğinde Çelikhan İlçe Emniyet Müdürlüğü Hizmet Binasının açılış kurdelesini kesti.

BİZE ULAŞIN