Ekinci kentsel dönüşümün startını verdi

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, On İkiler Mahallesinde yapılması planlanan kentsel dönüşüm çalışmalarıyla ilgili vatandaşlarla bir araya gelerek, yapılacak çalışmaların startını verdi.

Ekinci kentsel dönüşümün startını verdi

Çarpık kentleşmenin en yoğun olduğu yerleşim birimlerinin başında gelen Eyyübiye ilçesi, Eyyübiye Belediyesi tarafından hayata geçirilecek kentsel dönüşüm uygulamaları ile çağdaş ve modern bir yapıya kavuşuyor. Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, ilçedeki kentsel dönüşüm ilk ayağı olarak görülen On ikiler Mahallesi kentsel dönüşüm ve gelişim çalışmalarıyla ilgili detay görüşmeleri için vatandaşlarla bir araya geldi. Eyyübiye'de değişimin başlangıcı olacak kentsel dönüşüm için daha önceden kolları sıvayan Başkan Ekinci, mahallede yapılması planlanan projenin detaylarını vatandaşlarla paylaştı. Vali Kemalettin Gazezoğlu Kültür Merkezindeki gerçekleştirilen toplantıya, Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, Belediye Başkan Yardımcısı Necmettin Sağlam, belediyenin ilgili birim müdürleri, On İkiler Mahalle Muhtarı Ali Doğan ile çok sayıda vatandaş katıldı.

"EYYÜBİYE'DE DÖNÜŞÜM VE GELİŞİM BAŞLIYOR"

Bölge yapısına uygun projeler üreterek vatandaşların hem sosyal hem de fiziki anlamda yaşam kalitesini yükseltmeyi ve bölgeyi çağdaş bir görünüme kavuşturmayı hedefleyen Eyyübiye Belediyesi, kentsel dönüşüm çalışmalarının startını da vermiş oldu. On İkiler Mahallesinde 5 hektarlık alanda 263 hak sahibinin olduğu 304 bağımsız konut ve 44 fiili iş yeri ile bir caminin dönüşümünü kapsayan proje; 2+1 ve 3+1 olmak üzere 334 adet konut ve 77 adet iş yeri ile 2 adet ticari alanı kapsıyor. Projede ayrıca 12 derslikli okul alanı ve bir adet caminin yanı sıra, alanda yer alacak kapalı ve açık otopark ile 10 bin metre karelik yeşil alan çalışmasıyla bölgenin yeşil alan ihtiyacına da cevap vermiş olacak. 12 bloktan oluşacak projenin detaylarını paylaşan Başkan Ekinci, gelişim ve dönüşüm ilk ayağı olarak gördükleri bu projenin start almasından sonra ilçede yeni gelişim alanları için de örnek teşkil edeceğini belirtti.

"İMZALAR ATILIR ATILMAZ KEPÇELER İŞ BAŞI YAPACAK"

Vatandaşlara projenin detaylarını sunan Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, "Sizlerle birlikte olmaktan mutluluk duyuyoruz. Az önce izlediğiniz projenin aynısını inşallah On İkiler Mahallemizde hayata geçireceğiz. Kentsel dönüşümle ilgili talep aldık. Eyyübiye Belediyesi olarak vatandaşlarımıza güzel bir şey sunmak istedik. Bunun için de sorumluluk aldık. Herkes başka yerlerle ilgili örneklemelerde bulundu. Bizler On İkiler Mahallesi ilgili bir çalışma ortaya koyarken şunu düşündük. Vatandaş memnun olsun, belediye olarak da bize fazla yük gelmesin. Tek düşüncemiz buydu. Arkadaşlarımız daha önceden sizlerle anket çalışması yaptı. Mahallede yüzde 95'lere varan bir talep ortaya çıktı. Biz de bunu göz önüne alarak projemizi hazırladık. Şu anda ikamet ettiğiniz yerler sıkıntı içinde yaşadığınız, rahatça yaşamadığınız yerlerdir. Araçların sokaklara giremediği, itfaiyenin giremediği, ambulansın giremediği bir ortamdan artık açık ve kapalı otoparkı olan bir yaşam alanına kavuşacağız. Mevcut durumda parkı olmayan bir alandan, yeni projede tam 10 dönümlük yeşil alan çalışmasıyla daha yaşanılabilir bir ortam sunmayı amaçlıyoruz. İnşallah Eyyübiye'de dönüşümün de başlangıcı olacak ve diğer bölgelerimizde de hızlı bir şekilde bu çalışmalarımızı hayata geçirmiş olacağız" dedi.

BİZE ULAŞIN