Güroymak Belediyesinden 15 mahalleye 30 park

Bitlis'in Güroymak Belediyesi, ilçeye yeni park ve yeşil alanlar kazandırmaya devam ederken, mevcut parklarda da yenileme çalışması yapıyor.

Güroymak Belediyesinden 15 mahalleye 30 park

Yeşil alan ve park yapımı projelerine devam eden Güroymak Belediyesi, ilçenin 15 mahallesine 30 yeni park kazandırıyor. Güroymak Belediyesi tarafından her mahalleye iki park yapılması için çalışmaların startı verildi. İlçe merkezindeki 15 mahalleyi kapsayacak çalışma kapsamında toplam 30 park yapılması hedefleniyor. Güroymak Belediyesi, ilk etapta dört mahallede park çalışmasını bitirerek halkın hizmetine sundu. İki mahallede ise park yapım çalışması devam ediyor. Diğer mahallelerdeki çalışmalara ise proje kapsamında devam edilecektir.

Çalışma kapsamında ilçe merkezindeki her mahalleye iki park kazandırmayı amaçladıklarını belirten Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Ufuk Özen Alibeyoğlu, parkların proje kapsamında tamamlanıp hizmete sunulacağı ifade etti. Alibeyoğlu, "Belediyemizce yapılması planlanan 15 mahallemizde 30 park sayesinde artık ilçedeki çocukların boş vakitlerini sokaklarda çamur içinde oynayarak değil, bu parklarda oyun oynayarak, mahalle sakinlerimiz bu parklarda boş zamanlarını dinlenerek geçirme imkânı bulacaktır. Parkların ilçemize hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

BİZE ULAŞIN