Kahramanmaraş Kitap Fuarı açılıyor

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi'nce bu yıl 4'üncüsü düzenlenecek olan Kahramanmaraş Uluslararası Kitap ve Kültür Fuarı, 13 Ekim Cuma günü kapılarını kitap severlere açacak.

Kahramanmaraş Kitap Fuarı açılıyor

Resmi açılışı cumartesi günü yapılacak olan fuara 263 yayınevi katılacak.
Gazetecilerle bir araya gelerek fuar hakkında açıklamalarda bulunan Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, çocukların okuma alışkanlığı kazanmazı, kitap ve bilgi ile buluşması için bu fuarın çok önemli olduğunu söyledi. Fuarın katılım yelpazesinin bu yıl oldukça geniş olduğunu ifade eden Erkoç, "Şu anda fuarımıza 263 tane yayınevi katılmakta. Şehir dışından 160 Kahramanmaraş'tan da 102 olmak üzere 262 şair ve yazar katılmakta. Fuarımız sadece kitap tanıtımıyla değil, okullarda söyleşilerle, konferans salonlarındaki panellerle devam edecek. Bu sene Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği de önemli bir etkinliğini Kahramanmaraş'ta gerçekleştirecek. Bu yıl fuarımızın daha dolu dolu olacağı inancındayım. Tüm Kahramanmaraşlı hemşerilerimizi kitap ve kültür fuarımıza bekliyoruz" diye konuştu.

Kahramanmaraş'ın edebiyatta ayrı bir yere sahip olduğuna dikkat çeken Erkoç, şunları söyledi.
"Öncelikle buradan Kahramanmaraş Halkımıza ve çevre illerdeki kitapseverlere çağrıda bulunmak istiyorum. Anadolu'nun en büyük kitap ve kültür fuarına katılmalarını, çocuklarıyla birlikte kitapla, kültürle ve bilgiyle buluşmalarını istirham ediyorum. Belki bir çocuğumuzun oradan alacağı bir kitapla o çocuğun ufku açılacak. Yani alacağı bir kitap belki de o çocuğun hayatına yön verecek ve onun gelişimini sağlayacak. Buradan tüm insanlarımıza bir kez daha sesleniyorum. Sevdiklerinize kitap hediye edin diyorum. Çünkü 4'üncü Uluslararası Kitap ve Kültür Fuarımızda satışı yapılan kitaplar piyasada satılan kitaplara göre indirimli olmakta. Yayınevleri ile konuştuk görüştük ve bu fuarımızda satışları indirimli yapıyorlar. Tüm halkımızı, tüm kitapseverleri ve okurlarımızı kitap ve kültür fuarımıza katılmaya, gezmeye ve sevdiklerine kitap hediye etmeye davet ediyorum. Kitap fuarımız 13 Ekim Cuma günü kapılarını kitapseverlere açacak. İsteyen herkes Cuma gününden itibaren fuarımızı gezebilirler. Resmi açılışımız ise 14 Ekim Cumartesi günü saat 10.30'da gerçekleştirilecek. Katılımlarınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum."

BİZE ULAŞIN