Model uçak yarışmasında dereceye giren öğrencilere tebrik

Uluslararası Model Uçak Türkiye Şampiyonası ve Anadolu Kupası Model Uçak Yarışmasında dereceye giren öğrenciler Sivas Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy’u ziyaret etti.

Model uçak yarışmasında dereceye giren öğrencilere tebrik

Öğrencilere Prof. Dr. Necati Erşen Sosyal Bilimler Lisesi Müdürü Bilal Tan, Şehit Ahmet Eyice Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (METAL) Müdürü İbrahim Bıyık ve Şehit Ahmet Eyice METAL Model Uçak Rehber Öğretmeni Ayla Çakır eşlik etti.

Ziyarette öğrencilerin elde ettikleri dereceler hakkında bilgi veren Model Uçak Rehber Öğretmeni Ayla Çakır, Ankara Gölbaşı'nda gerçekleştirilen Uluslararası Model Uçak Türkiye Şampiyonası'nda Şehit Ahmet Eyice Metal 12'inci sınıf öğrencisi Melih Özüduru'nun serbest alanda birincilik ödülü aldığını söyledi. Anadolu Kupası Model Uçak Yarışması'nda ise Şehit Ahmet Eyice Metal 12'inci sınıf öğrencisi Selin Uygur'un birinci, Melih Özüduru'nun da ikincilik ödülü aldığını belirten Çakır, aynı dalda Prof. Dr. Necati Erşen Sosyal Bilimler Lisesi 11'inci sınıf öğrencisi Zehra Arsu'nun ise üçüncülük ödülü aldığını belirtti. Çakır öğrencilerin bu dereceleri ile EuroChallenge listelerinde yer aldıklarını söyledi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy, bir süre öğrencilerle sohbet etti. Öğrencileri elde ettikleri başarılardan dolayı tebrik eden Altınsoy, başarılarının devamını diledi. Altınsoy, Okul Müdürleri Tan ve Bıyık ile Model Uçak Rehber Öğretmeni Çakır'ı da tebrik etti. Öğrenciler, ziyaret esnasında Altınsoy'a uçak maketi hediye etti. Altınsoy ise öğrencilere çeşitli hediyeler takdim etti.

BİZE ULAŞIN