Doğanşehir ve Kuluncak’a yeni köprüler

Malatya? Büyükşehir Belediyesi Doğanşehir ve Kuluncak ilçelerinde bu yıl yapımına başlanan köprülerin büyük bölümünü tamamladı.

Doğanşehir ve Kuluncak’a yeni köprüler

Büyükşehir Belediyesi, Doğanşehir ilçesinde 2, Kuluncak ilçesinde ise 4 yeni köprü yaptı. Doğanşehir'in Beğre mahallesine 4 metre yüksekliğinde, 10 metre uzunluğunda, 9.5 metre genişliğinde köprü yapıldı. Gövdeli mahallesine ise 4 metre yüksekliğinde, 9.5 metre genişliğinde 11 metre uzunluğunda inşa edildi.

Büyükşehir Belediyesi ayrıca Kurucuova ve Erkenek mahallelerinde köprü menfez çalışmaları da yaptı. Kuluncak ilçesinde de köprü yapım çalışmaları yapan Büyükşehir Belediyesi, meydan düzenleme çalışmaları kapsamında ilçe merkezindeki köprüyü yeniledi. 3.3 metre yüksekliğinde, 8 metre genişliğinde, 10 metre uzunluğunda yapılan köprünün büyük kısmı tamamlandı. Büyükşehir Belediyesi, Sultanlı ve Darılı mahallelerine de 3 metre yüksekliğinde, 6 metre genişliğinde 10 metre uzunluğunda yeni köprüler yaptı. Dolgu çalışmalarının devam ettiği köprüler yakın zamanda trafiğe açılacağı bildirildi.

Kızılhisar ile Kecikler mahallesini birbirine bağlayacak 3.5 metre yükseklik, 11 metre uzunluk ve 9 metre genişliğindeki köprüde ise çalışmalar devam ediyor.

BİZE ULAŞIN