20 haneli köyde 2 yılda 4 kişi intihar etti

Sivas'ın Gemerek ilçesine bağlı 80 kişinin yaşadığı Öziçi köyünde son 2 yılda 4 kişi intihar etti. Köyde son olarak 15 yaşındaki lise öğrencisi kendini iple asarak yaşamına son verdi.

20 haneli köyde 2 yılda 4 kişi intihar etti

Edinilen bilgiye göre, Gemerek Şehit Ahmet Karahan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde eğitim gören Emre A., köyde evde kimsenin bulunmadığı sırada evlerinin içerisinde depo olarak kullanılan odanın içerisine girdi. Lise öğrencisi burada kendisi iple tavana astı. Ailesinin eve gelmesinin ardından Emre A.'nın cansız bedeni tavanda asılı halde bulundu. Daha sonra olay yerine jandarma ve 112 sağlık ekibi çağrıldı. Yapılan kontrollerde lise öğrencisinin hayatını kaybettiği belirlendi. Olay yeri incelemenin ardından Emre A.'nın cenazesi otopsi için Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi morguna gönderildi. Otopsinin ardından ailesi tarafından cenazesi teslim alınan lise öğrencisi, köy mezarlığında toprağa verildi.

2 YILDA 4'ÜNCÜ İNTİHAR

Öte yandan, 20 hanenin bulunduğu ve toplam 80 kişinin yaşadığı köyde son 2 yılda 4 kişinin intihar ettiği öğrenildi. Lise öğrencisi Emre A.'nın da kuzeninin de geçtiğimiz ay intihar ettiği öğrenildi. Köyde son 2 yılda sıklıkla yaşanan intihar olaylarının nedeni bilinmezken, son olarak intihar eden Emre A.'nın sosyal medya hesabından,"Boş silahtan değil boş insandan korkun, şeytan içi boş silahı değil aklı boş insanı doldurur" mesajının paylaştığı görüldü.

BİZE ULAŞIN