"Dünden Bugüne Çevre Mühendisliği" etkinliği SAÜ'de düzenlendi

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Çevre Mühendisliği Topluluğu tarafından "Dünden Bugüne Çevre Mühendisliği" isimli etkinlik düzenlendi.

Dünden Bugüne Çevre Mühendisliği etkinliği SAÜ'de düzenlendi

SAÜ Mühendislik Fakültesi Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen etkinliğe ZEN Çevre ve İş Güvenliği Danışmanlık Genel Müdürü Fatih Boztepe konuşmacı olarak katıldı. Çevre mühendisliğinin ülkemizdeki başlangıcı ve kariyeri hakkında bilgi veren Boztepe 1970'li yıllara göre çevre kirliliğinin giderek arttığına dikkat çekerek, "Çevre ile ilgili bu kadar sorun var, çevre kirleniyor. Bunların olmasının nedeni gerekli önlemlerin alınmamasından, çevre mühendisi çalıştırma zorunluluğu olduğu halde bu zorunluluğun yerine getirilmemesinden kaynaklanıyor. Biz sorunlar ortaya çıktıktan sonra ne yapabiliriz diyen bir milletiz" dedi.

Kariyer planlaması ve eğitim döneminde öğrencilerin yapması gereken çalışmalar hakkında tavsiyelerde bulunan Boztepe, "İşi öğrenmek için para almadan çalıştığım zamanlar da oldu. Pes etmedim, öğrenmek için her şeyi yaptım. Siz bir yere gittiğinizde, iş başı yaptığınızda ilk izlenim ve sorulan sorulara cevap verebilmeniz çok önemli.

Burada geçirdiğiniz dört sene boyunca okuyun, araştırın ve kendinizi geliştirin'' diye konuştu.
Staj yapacak öğrencilere öncelikle mezun olduklarında devam edecekleri alana karar vermelerini söyleyen Boztepe, "Hangi alanda devam etmek istiyorsanız ona göre staj yeri seçin. İyi araştırıp iyi karar vermelisiniz. Çünkü sektör çok dağıldı. Hayatınızı yönlendirebileceğiniz konularda staj yapın'' şeklinde konuştu.

BİZE ULAŞIN