Aile Hekimliğine uyum eğitimi

Ardahan’da Aile Hekimliği Uyum Eğitimi kapsamında seminer düzenlendi.

Aile Hekimliğine uyum eğitimi

Sağlık Bakanlığı'nın, vatandaşlara ulaştırılan sağlık hizmetinin daha iyi bir ortamda ve güvenli bir şekilde ulaştırılması amacıyla 81 ilde uygulamaya koyduğu Aile Hekimliği Uyum Eğitimleri kapsamında Ardahan İl Sağlık Müdürlüğü'nde seminer düzenlendi. Birinci Aşama Aile Hekimliği Uyum Eğitimi için düzenlenen seminere katılan Ardahan Valisi Mehmet Emin Bilmez, sağlık çalışanlarıyla bir araya geldi.

Burada bir konuşma yapan Vali Bilmez, "Bir hastanenin çağı yakalaması için o hastanede çalışan herkesin en az bir başhekim kadar veya sağlık müdürü kadar heyecan duyması lazım. Bu başarıldığı zaman o hastane çağı yakalar. Bizim, esas amaç olarak hastaneye gelen vatandaşların hasta olmaması için vatandaşımızı yönlendirmemiz, bilgilendirmemiz lazım. Aile hekimlerimizin zaman zaman kendi hastalarıyla buluşup, bilgilendirmeler yapmasını istiyoruz. Hastanede çalışan doktor arkadaşlarımızla yönetim el ele verip, hasta vatandaşın ve hastane yönetiminin doktordan memnun olmasını, aynı zamanda doktorun hasta vatandaştan ve hastane yönetiminden memnun olmasını sağlamalıyız.

Bunu başardığımız zaman bu ilde hiçbir şekilde sorun yaşamayız. Doktorlarımızdan ricam, hastalarımıza daha fazla değer verelim, onların psikolojik ruhlarını anlayalım. Hayali olabilir, sorgusu çok olabilir, meslekle ilgili olmayan şeyler sorabilir. Bunlar karşısında doktorlarımız biraz anlayış göstersin. Bazen doktorlarımız belki bir espri yapmalı, hastayı tebessüm ettirmelidir.

O zaman halkın iyi doktor dediği kavram ortaya çıkacaktır. Çünkü bizim vatandaşımız ilgiyi, alakayı, değer verilmeyi seviyor ve mutlu oluyor. Doktorlarımızın ilimizde bunu en iyi şekilde uygulayacağına inanıyorum. Eğitimin verimli geçmesini diliyorum" dedi.

Vali Bilmez, Ardahan İl Sağlık Müdürlüğü görevine başlayan Erkan Özdemir'e de hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

BİZE ULAŞIN