Muş’ta asfalt çalışmaları devam ediyor

Muş Belediyesi tarafından içme ve yağmur suyu ile kanalizasyon döşemesi tamamlanan Sunay Mahallesi Eski Erzurum Caddesi’nde asfalt kaplama hazırlıkları yapılıyor.

Muş’ta asfalt çalışmaları devam ediyor

Kentin birçok noktasında altyapı projesi kapsamında kazı ve döşeme yapılırken, çalışmaların tamamlandığı cadde ve sokaklarda asfaltlama çalışmaları başlatılıyor. Yaklaşan kış mevsimi öncesi çalışmalarını hızlandıran Muş Belediyesi ekipleri, vatandaşların mağdur olmaması için özverili bir şekilde çalışıyor. Muş'un en önemli sorununu tamamen gidermek için başlatılan altyapı çalışmalarından dolayı tahribatların onarımı için bütün ekipler seferber edilmiş durumda. Mevsim şartlarından dolayı koşulların kısıtlı olması nedeniyle cadde ve sokaklardaki tahribatların giderilmesi hedefleniyor.

Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından iş makineleri ile Eski Erzurum Caddesi'nde başlatılan söküm çalışmalarının tamamlanmasıyla asfalt kaplama yapılacak. Asfalt hazırlığının yapıldığı bölgede zabıta ekipleri de herhangi can ve mal kaybının yaşanmaması için gerekli önlemleri almayı ihmal etmiyor.

Çalışmalar hakkında açıklamalarda bulunan Muş Belediye Başkanı Feyat Asya, altyapı projesi kapsamında kazı ve döşemelerin yapıldığı yolların asfaltlanacağını söyledi. Başkan Feyat Asya, "Yaklaşık 5 aydır yürüttüğümüz altyapı projesinde ciddi bir mesafe kat edildi. Kazı ve döşeme çalışmalarının tamamlandığı bazı bölgeleri geçici olarak onarırken, birçok cadde ve sokağı da yeniliyoruz. İstasyon Caddesi'ndeki içme ve yağmur suyu ile kanalizasyon hatlarının yenilenmesi ve parsel bağlantılarının yapılması ile bu caddemizi bir bütün olarak geçici asfalt ile kapladık. Her ne kadar bu süreçte vatandaşlarımız biraz sıkıntı yaşasa da bu çalışmamızla halkımıza rahat bir nefes aldırdık. Aynı şekilde Eski Erzurum ve Hürriyet caddelerindeki kazı ve döşemelerin bir an önce tamamlanması için harekete geçtik. Hürriyet Caddesi'nin hastane bölgesinden Hacılar Camii'ne kadar olan kısmını asfaltla kapladık. Yolun devam eden kısmında yürütülen parsel bağlantılarının da tamamlanmasıyla Hürriyet Caddesi'ndeki geri kalan bölgeyi de asfaltlayacağız. Bununla beraber bir diğer güzergahımız olan Eski Erzurum Caddesi'nde de şu anda asfalt hazırlığı yapılıyor. Ekiplerimiz kazı çalışmasının yapıldığı yolda söküm çalışması yapıyor. Hemen akabinde asfalt altı malzemelerin serimi ile sıkıştırma yapılacak. Hava şartlarının elverişli olması ile bu caddeyi de bir bütün olarak asfaltlayacağız" dedi.

BİZE ULAŞIN