Öğrencilerden Kaymakam Çetin’e teşekkür ziyareti

Muş'un Varto ilçesinin çeşitli okullarında eğitim öğretim gören öğrenciler, “Biz Anadolu'yuz” projesi kapsamında gittikleri Aydın gezisinden döndükten sonra Kaymakam Mehmet Nuri Çetin’e teşekkür ziyaretinde bulundular.

Öğrencilerden Kaymakam Çetin’e teşekkür ziyareti

İçişleri Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığının işbirliğiyle düzenlenen "Biz Anadolu'yuz" projesi kapsamında Varto ilçesinden Aydın'ın Kuşadası ilçesine giden öğrenciler, dönüşte İlçe Milli Eğitim Müdürü Yalçın Süne ile birlikte Kaymakam Mehmet Nuri Çetin'i makamında ziyaret ettiler. Aydın gezisi ile ilgili izlenim ve gözlemleri hakkında bilgiler veren öğrenciler, gezinin kendileri için çok olumlu geçtiğini ve bundan dolayı emeği geçenlere teşekkür ettiler.
5 öğretmen ve 40 öğrencinin geziye gönderildiğini ifade eden Kaymakam Mehmet Nuri Çetin, "Bakanlarımızın emirleri ve il valiliğimizin destekleriyle çocuklarımızı batı illerine gönderdik. Çocuklarımızın birçoğu ilk defa farklı bir yer görmüşler, uçağa ilk kez binmişler ve ilk kez deniz görmüşler. Aydın ilinde çok sıcak bir şekilde karşılandıklarını bize ifade ettiler. Bizde oradan gelecek misafirlerimizi sıcak bir şekilde karşılamaya hazırız. Bu öğrencilerimiz gördüklerini bize anlattılar. Çok olumlu bir gezi gerçekleştirdiklerini memnuniyetle bilirdiler. Bu tip faaliyetler kaymakamlığımız ve belediyemiz tarafından da destekleniyor. İnşallah devamı da gelecek" dedi.

Milli Eğitim Müdürü Yalçın Süne ise, 40 öğrencinin Aydın'ın Kuşadası ilçesine gittiğini ifade ederek, "Geziye gidenler, hayatının büyük bir kısmını burada geçiren ve daha önce hiç dışarı çıkmayan çocuklarımızdı. Orda tarihi ve turistik yerleri gören öğrencilerimiz, kendi gözlemlerini bize aktardılar. Bizde onlar adına Kaymakamımız Mehmet Nuri Çetin'i makamında ziyaret ederek kendisine teşekkür ettik. Emeği geçenlere teşekkür ediyoruz. Bizde dışarıdan gelecek olan misafirlerimizi dört gözle bekliyoruz" diye konuştu.

BİZE ULAŞIN