Uşak’ta "Umuda Dev Adımlar-3" projesi

Uşak Valisi Salim Demir, Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve Destekleme Programı (ÇOGEP) kapsamında, Uşak İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü tarafından hazırlanan "Umuda Dev Adımlar-3" projesi kapsamında Karaağaç Ortaokulu öğrencilerine spor malzemeleri dağıttı.

Uşak’ta Umuda Dev Adımlar-3 projesi

"Umuda Dev Adımlar" projesiyle ilgili bilgi veren Vali Demir; "Proje kapsamında çocuklarımızın sevgi, hoşgörü ve dayanışma duygularını pekiştirmek, takım çalışması, iletişim, yaşam becerisi, sağlıklı kişilik gelişiminin sağlanması ve ailelerin bilinçlendirilmesi amacıyla çeşitli faaliyetler gerçekleştirilmektedir. Bu amaçla okullarımızda öğrencilerimize çeşitli kurslar düzenlemekte ve bu faaliyetler için ihtiyaç duyacakları malzemeler temin etmekteyiz. Projeye dahil ettiğimiz Karaağaç Ortaokulunda 5 ve 6. sınıflarda öğrenim gören 15 kız, 15 erkek toplam 30 öğrencimize atletizm kursu verilmeye başlamıştır. Kursun yanında İl Emniyet Müdürlüğümüzün temin ettiği, öğrencilerimizin ihtiyaç duyacakları eşofman takımı, maç forması, spor çantası, spor ayakkabısı ve çorap ile spor etkinliklerinde kullanılmak üzere 2 adet çıkış takozu, 4 adet stafet, 10 adet ayarlı atletizm engeli, 2 adet gülle, 5 adet fırlatma topu ve 2 adet ciritin dağıtımını gerçekleştirdik. Proje ile öğrencilerimizin, derslerine çalışmanın yanında çeşitli spor ve sanat etkinliklerine katılmalarını sağlayarak, boş zamanlarını iyi bir şekilde değerlendirmeleri, ruhsal ve bedensel olarak daha sağlıklı bir gelişim göstermeleri ve derslerinde daha başarılı olma imkânı sunacaktır. Projenin, öğrencilerimizin eğitimine ve gelişime olumlu katkı sağlamasını diliyorum" dedi.

Etkinliğin sonunda projede emeği geçen İl Emniyet Müdürü İbrahim Ergüder, İl Milli Eğitim Müdürü Bülent Şahin, Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğünde görevli emniyet mensupları ile öğretmenlere teşekkür eden Vali Salim Demir, çocuklarla hatıra fotoğrafı çektirdi.

BİZE ULAŞIN