Vali Deniz, Beşiri’de okulları inceledi

Batman Valisi Ahmet Deniz Beşiri ilçesine gelerek okulları inceledi. Vali Deniz, okul öncesi eğitim alanında yürütülen “Çocuğumu seviyorum anaokuluna gönderiyorum” projesi sayesinde Batman’ın okul öncesi eğitimde okullaşma oranında Türkiye ortalamasının üzerine çıktığını belirtti.

Vali Deniz, Beşiri’de okulları inceledi

Batman Valisi Ahmet Deniz, bir dizi incelemelerde bulunmak amacıyla Beşiri ilçesine geldi. İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Mustafa Maslak tarafından karşılanan Vali Deniz, ilçede yürütülen çalışmalara ilişkin brifing aldı. Daha sonra, 15 Temmuz Şehitleri İlkokulunu ziyaret eden Vali Deniz, yakından ilgilendiği öğrencilere kitap hediye etti. Vali Deniz, okul ziyaretinin ardından "Nitelikli eğitime kararlı adımlar" projesi toplantısına katıldı. Toplantıda konuşan Deniz, projenin kentte eğitim kalitesinin arttırılması için başlatıldığını belirterek, "Proje 22 tane alt projeden oluşmaktadır.

Bir yıl içerisinde çok önemli aşamalar kat ettik. Akademik eğitimde ilimizi daha iyi seviyelere taşımak için daha çok çalışmalıyız. Eğitim her şeyden önemlidir. Eğitimde gerekli başarı sağlandığında, diğer alanlarda gelişme ve büyümenin önü açılmış olur. İlimizde son yıllarda eğitime büyük yatırımlar yapıldı. Eğitime yapılan fiziki iyileştirmeler tek başına yeterli değildir. Eğer eğitime idareci ve öğretmen faktörünün yanında, veliyi de işin içine katmasanız istediğiniz başarıyı yakalamanız mümkün değildir" dedi.

"OKULLAŞMA ORANI ARTTI"

Kentte yürütülen diğer projelere ilişkin de bilgi veren Vali Deniz, "Okul öncesi eğitim alanında yürütülen 'Çocuğumu seviyorum anaokuluna gönderiyorum' projesiyle Batman, okul öncesi eğitimde okullaşma oranında Türkiye ortalamasının üzerine çıktı ve Türkiye'de pilot il olarak seçildi. 'Batman her yerde okuyor' projesi kapsamında çok önemli etkinlikler gerçekleştiriliyor. Okumadan başarı sağlamak mümkün değildir. Okullarımızın kütüphanelerini zenginleştiriyoruz" diye konuştu.

Vali Deniz, daha sonra, ilçede yürütülen diğer çalışmaları inceleyip, köy ziyaretlerinde bulundu.

BİZE ULAŞIN