112 yaşındaki Emine Nine, unutulmadı

Ağrı'nın Diyadin ilçesine bağlı Karapazar köyünde yaşayan 1905 doğumlu Emine Özkan'ın 7 çocuğu, 76 torunu, 38 torunun çocuğu var. Diyadin Kaymakamı ve Belediye Başkanvekili Olgun Öner, ziyaret ettiği Emine Nine'ye bir ihtiyacı olup olmadığını sordu. Emine Nine ise Başkanvekili Öner'e teşekkür ederek, yaşına rağmen kendisini dinç histteğini söyledi.

112 yaşındaki Emine Nine, unutulmadı

Diyadin'e 16 kilometre uzaklıklaki Karapazar köyünde yaşayan 112 yaşındaki Emine Nine, eşini kaybettikten sonra çocukları ve torunlarıyla yaşamaya başladı. Yaşına rağmen kendisini hala dinç hissettiğini belirten Emine Nine, sağlığını doğal gıdalarla beslenmesine bağladı.

Kan davası nedeniyle 2009 yılında bir oğlunu kaybeden Emine Nine'yi Diyadin Belediye Başkanvekili Öner, eşi Gülcihan Öner ile birlikte ziyaret etti. Torunlarının çocuklarına çeşitli hediyeler getiren Öner, Emine Nine ile sohbet ederek, ihtiyacı olup olmadığını kendisine sordu. Öner, "İlçe ve köylerde olan yaşlılarımızı evinde bizzat ziyaret ederek, hem ihtiyaçlarını gidermek hem de onların hayır dualarını almak için bu ziyaretleri yapıyoruz. Bundan sonra da yapacağız. Onlar, milli kültürümüzü ve değerlerimizi yarınlara taşımamızı sağlayan ve hayatımızın en kıymetli değerlerinden olup, bizim için geleceğe ışık tutan birer kaynaktırlar" dedi.


BİZE ULAŞIN