Silifke’den Şırnak’a gönül köprüsü

Mersin'in Silifke ilçesinde faaliyet gösteren Final Okulları, Şırnak’ta bir okula 48 kolilik kitap, çanta ve zeka oyunları gönderdi.

Silifke’den Şırnak’a gönül köprüsü

Şırnak'ın Uludere ilçesine bağlı Andaç Köyü'nde öğretmenlik yapan Neriman Taşer'in öğrencileriyle sosyal medya paylaşımı Silifke Final Okulları Okul Aile Birliği üyelerinin dikkatini çekti. Okul Aile Birliği Başkanı Ayşemine Kirişçi ve Kıvılcım Doğdu, Neriman öğretmenin paylaşımından çok etkilendi ve okul yönetimiyle görüşerek yardım yapmaya karar verdi. Öğrenci dayanışması içerisinde gerçekleşen etkinlik için her sınıftan bir temsilci seçen Kirişçi ve Doğdu, kampanyayı öğrencilerle beraber yürüttü. Öğrencilerden oluşan gönüllü bir ekip kuran Kirişçi ve Doğdu, 5 günde kitap, çanta, oyuncak ve zeka oyunlarından oluşan 48 koli hazırlandı. 1'inci sınıftan 8'inci sınıfa kadar bütün öğrencilerin desteklediği kampanyada toplanan koliler, araçlarla Andaç Yarma Okulu'na ulaştırıldı. Silifke'den yola çıkan ekip, Andaç Yarma Okulu öğretmen ve öğrencilerince karşılandı.

Okullarına gösterilen ilgi için teşekkür eden Andaç Yarma Okulu öğretmen ve öğrencileri, Silifke Final Okulları'nı kardeş okul olarak gördüklerini belirtti.

Silifke Final Okulları Okul Aile Birliği Başkanı Ayşemine Kirişçi, çocukların yüzlerindeki mutluluğun görülmeye değer olduğunu belirtti. Öğrencilerinin eğitimi için büyük fedakarlık gösteren Andaç Yarma Okulu öğretmeni Neriman Taşer başta olmak üzere okul yönetimi ve öğretmenlerini tebrik eden Kirişçi, "En büyük yatırım insanadır, insanı yücelten, değer veren milletler her zaman üstündür" dedi.

BİZE ULAŞIN