Şirin Köprüsü hizmete açıldı

Amasya Belediyesi tarafından Yeşilırmak üzerine 14’üncüsü yapılan Şirin Köprüsü düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Şirin Köprüsü hizmete açıldı

Amasya Belediyesi tarafından Yeşilırmak Nehri üzerine 14'üncü köprü olarak yapılan Şirin köprüsü törenle hizmete açıldı. Köprü açılışına, Amasya Valisi Osman Varol, AK Parti Amasya Milletvekili Haluk İpek, Garnizon Komutanı Tankçı Kurmay Albay Zafer Uğur, Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir, Kurum müdürleri ve vatandaşlar katıldı. Hacılar Meydanı ile Akbilek Mahallelerini birbirine bağlayan Şirin Köprüsü Kurban kesimi ve dualarla hizmete açıldı.

Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir, "Bugün yine bir hizmet halkasının kurdelesini keseceğiz. Direk şehrimizi ilgilendiren, direk mahallemizi ilgilendiren bu tür tesislerin de sizlerle beraber kurdelelerini kesiyoruz. Kazaya belaya karşı kurbanlarımızı kesiyoruz. Bu yedinci köprümüz bizim zamanımızda yaptığımız. Bu köprümüz sadece Hacılar Meydanında hizmet verecek köprümüz değil. Özellikle koridor bir şehir olan yani boyu yaklaşık 11 km olan, genişliği zaman zaman 400 metreye düşen bir şehirde ve şehrin ortasından ikiye bölen ırmağın karşılıklı birbirine geçiş noktasında bu köprünün şehrin tamamında hizmet edeceğini düşünüyoruz" dedi.

Amasya Belediyesi tarafından Şirin Köprüsü'ne 3 milyon TL harcandı. İl Müftüsü Abdülkadir Keşvelioğlu'nun okuduğu dua ve kesilen kurban ile Şirin köprüsü hizmete açıldı. Köprüden ilk geçişi de protokol üyeleri ve vatandaşlar yaptı.

BİZE ULAŞIN