Van'daki Kayak merkezi kışa hazır

Van?? Büyükşehir Belediyesi, Gevaş ilçesinde bulunan  Abalı Kayak Merkezi'nde 11 bin metrekare alan üzerinde yaptığı 2  otopark ve yol genişletme çalışması sona gelinirken,  kayak merkezindeki  telesiyej, teleferik  ve kayak alanları bakım ve onarımdan geçirilerek kış sezonuna hazır hale getirildi.

Van'daki Kayak merkezi kışa hazır

Gevaş İlçesi'nde bulunan Abalı Kayak Merkezi'nde daha önce 6 metre olan yol, 12 metreye genişletilip sıcak asfaltla kaplandı. Kayak merkezine 11 bin metrekare alan üzerinde 2 otopark yapıldı. PKK'lılar tarafından 14 Ağustos 2015 tarihinde kundaklanan ve 2016 yılından itibaren yarım kapasiteyle çalışan Gevaş'taki Abalı Kayak Merkezinde Van Büyükşehir Belediyesi tarafından, bakım ve onarım çalışması başlatıldı. Kayak merkezindeki telesiyej, teleferik ve kayak alanları bakım ve onarımdan geçirilerek kış sezonuna hazır hale getirildi.

Fen İşleri Daire Başkanı Yalım Eryiğit, ekiplerin yoğun çalışması sonucu Abalı Kayak merkezinin kış turizmine hale getirildiğini belirterek,"Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Sayın Murat Zorluoğlu talimatlarıyla çalışmalara başladık. Çalışmalar tamamlandığında tesis yüzde yüz kapasiteyle çalışacak. Şu anda tesislerdeki telesiyej, teleferik ve kayak alanlarının onarımı yapılıyor. Amacımız kar yağmadan önce işlerimizi tamamlayarak Van turizmi için büyük önem taşıyan kayak tesislerini halkın hizmetine sunmak" dedi.

BİZE ULAŞIN