Van'ın en prestijli caddesi, yapılan çalışmayla güzel görünüme kavuştu

Van Büyükşehir Belediyesi tarafından,  kentin en prestijli, caddelerinden biri olan  İki Nisan caddesi'nde asfalt ve ışıklandırma çalışması  başlatıldı.Çalışma ile birlikte cadde, güzel bir görünüme kavuştu.

Van'ın en prestijli caddesi, yapılan çalışmayla güzel görünüme kavuştu

Van Büyükşehir Belediyesi, kentin en işlek caddelerinden biri olan İki Nisan Caddesi'nde kaldırım, asfalt ve ışıklandırma çalışması başlattı. Cadde'de kısa süre önce başlatılan yenileme çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Yaklaşık 2 kilometre uzunluğundaki caddede sağlı sollu kaldırım, sıcak asfalt serimi ve dekoratif ışıklandırma işlemleri yapılıyor. Projenin tamamlanmasıyla modern bir görüntüye sahip olacak caddenin gece ışıklandırmaları ise özenle yapılıyor.

Caddedeki asfaltlama çalışmalarından ötürü trafik akışında aksamalar yaşanabileceğini, asfaltlama ve çizgi çalışmalarının cuma gününe kadar süreceğini söyleyen Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım ve Onarım Dairesi Başkanı Cem Bartın, "Kısa bir süre önce çalışmalarına başladığımız İki Nisan Caddemiz kentin en prestijli caddelerinden biri haline geliyor. Dün asfaltlama çalışmalarına başladığımız Caddemizde Cuma gününe kadar trafik kontrollü bir şekilde sağlanacak. Bu nedenle sürücülerin farklı alternatif yolları tercih etmelerini bekliyoruz. İnşallah caddemiz kısa bir süre içerisinde tamamlanarak, hizmete açılacak" dedi.

BİZE ULAŞIN