Şanlıurfa'da husumetli aileler barıştırıldı

Şanlıurfa'da, yaklaşık 6 ay önce bir kişinin hayatını kaybettiği kavganın ardından iki aile arasında başlayan husumet, barış yemeğiyle sona erdirildi.

Eyyübiye ilçesine bağlı TOKİ Mahallesi'nde arazi anlaşmazlığı nedeniyle Gür ve Çiftçi ailelerinin fertleri arasında çıkan silahlı kavgada Mehmet Gür'ün yaşamını yitirmesiyle başlayan husumet, kanaat önderlerinin girişimiyle sonlandırıldı.

Eyyübiye Belediye Başkan Yardımcısı Halil Kızılelma ile İl Müftüsü İhsan Açık'ın da katıldığı barış yemeğinde, iki ailenin bireyleri bir araya geldi. Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda konuşan Açık, barışı kabul eden ailelere teşekkür etti.

Kentteki barış ve huzurun sağlanmasına büyük önem verdiklerini vurgulayan İhsan Açık, "Bu güzel merasimde bulunmaktan onur duyuyoruz. Kentimizde bir husumetin daha son bulmasına şahit olduğumuz için mutluyuz. Her iki aileye bundan sonraki dönemde kardeşçe bir hayat sürmelerini temenni ediyorum. İslam dininde bu tür çirkin işlerin yeri yoktur." diye konuştu.

Konuşmanın ardından tokalaşarak ve sarılarak barışan iki ailenin fertleri, bu tür olayların yaşanmaması temennisinde de bulundu. Yapılan duanın ardından aileler, birlikte yemek yedi.

BİZE ULAŞIN