Sosyal hizmet öğrencilerine kabartma tablet

Sivas Belediyesi, Cumhuriyet Üniversitesi ve Halk Eğitim Merkezi iş birliği ile Sosyal Hizmet Bölümü öğrencilerine yönelik görme engelliler braille alfabesi kursu açıldı. Öğrencilere kabartma yazılı tabletler dağıtıldı.

Sosyal hizmet öğrencilerine kabartma tablet

Sosyal Hizmet Bölümü'nden mezun olarak iş hayatına başlayacak olan öğrencilerin gelecekte bulundukları alanlarda görme engelli bireylerle daha sağlıklı iletişim kurmaları ve engelli kişilerin sosyal hayata daha etkin katılımlarını sağlamaları amacıyla açılan kursa ilgi yoğun oldu. Sivas Belediyesi Engelliler Kültür Merkezi'nde düzenlenen kursun açılışında öğrencilere söz verilen tablet ve kalemler Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Özaydın ve Cumhuriyet Üniversitesi Rektör Danışmanı ve Belediye Başkan Danışmanı Prof. Dr. Recep Toparlı'nın katkılarıyla Milli Eğitim Bakanlığından temin edilerek dağıtıldı.

Törende konuşan görme engelli eğitmeni Selman Devecioğlu, malzemelerin temini nedeni ile emeği geçenlere teşekkür etti.

Prof. Dr. Recep Toparlı, "Sivas Belediyesi, Üniversite ve Milli Eğitim Müdürlüğünün ortak çalışmaları devam ediyor. Öğrencilerin kurs için yeterli ekipmana sahip olmadığını gördük. Ankara'da Milli Eğitim Bakanlığından talepte bulunduk. Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğünden, Halk Eğitim Müdürlüğüne kabartma yazı tabletleri tahsis edildi. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum." dedi.

Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Özaydın da "Bu çalışmada emeği olan herkese teşekkür ediyorum. Sivas'ta kurumlar arası iş birliği en üst noktada. Görme engelli kardeşlerimizin kursuna yardımcı olmak adına onların ihtiyacı ekipmanı Milli Eğitim Bakanlığı Destek Hizmetler Genel Müdürü Salih Ayhan ve Bakan Danışmanı İbrahim Yasak'ın girişimleriyle ilimize kazandırdık." ifadesini kullandı.
Konuşmaların ardından tabletler öğrencilere dağıtıldı.

BİZE ULAŞIN