Yıldırım Belediyesi'nden, Hilvan'a ziyaret

BURSA Yıldırım Belediye Başkan Yardımcısı Ali Rıza Özmen ve belediye meclis üyeleri, kardeş şehir Hilvan'ı ziyaret etti.

2012 yılında alınan karşılıklı meclis kararlarıyla Hilvan ile şehir olan Bursa Yıldırım Belediyesi, karşılıklı bilgi alışverişi, sosyal ve kültürel projelerin paylaşımı ile teknik konuda yardımlaşmanın devamı için Hilvan Belediyesi'ne ziyarette bulundu. Belediye meclis üyeleri ile Hilvan'a gelen Başkan Yardımcısı Ali Rıza Özmen, "Temennimiz, bu kardeşliği her alanda ilelebet sürdürmektir. Hilvan ve Şanlıurfa'da yapılan ziyaret kapsamında Hem Hilvan'ın hem de Şanlıurfa'nın sosyal ve kültürel yapısını daha yakından tanıma fırsatımız oldu. Meclis üyesi arkadaşlarımız ile birlikte burada gördüğümüz ilgiden dolayı başta Hilvan Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık ve ekip arkadaşlarına çok teşekkür ediyoruz. Bundan sonraki süreçte de kardeşlik ilişkilerimizi bir adım daha ileri götürüp her türlü paylaşımda bulunacağız" dedi.
Yıldırım Belediyesi'ne ev sahipliği yapan Hilvan belediye Başkanı Aslan Ali Bayık, "Doğusuyla batısıyla kuzeyiyle güneyiyle hepimiz biriz ve kardeşiz. 2012 Yılından bu yana başlattığımız kardeş belediyeciliğin dışında da manevi değerlerimizle ilişkilerimizi geliştireceğiz" şeklinde konuştu.
Hilvan'a ziyarette bulunan kardeş belediye başkanı ve meclis üyeler, yaptıkları esnaf ziyaretinin ardından ilçeden ayrıldı.

BİZE ULAŞIN