Ağrı’da “Spor İle Hayata Gülümse”

Ağrılı şehit çocukları ile Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumunda kalan çocuklar, Medipol Başakşehir ile Galatasaray arasında oynanan maçı izledi.

Ağrı’da  “Spor İle Hayata Gülümse”

Ağrı'da Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Hizmetleri Daire Başkanlığınca hayata geçirilen "Spor İle Hayata Gülümse" projesi kapsamında, şehit çocukları ile Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumunda kalan çocuklar, 18 Kasım 2017 tarihinde Medipol Başakşehir ile Galatasaray arasında oynanan Süper Lig karşılaşmasını tribünde izleme şansı buldu.

"Spor ile Hayata Gülümse" Projesi kapsamında Ağrı'dan İstanbul'a giden çocuklar ilk olarak İstanbul'un tarihi, kültürel yerlerini tanıma imkânını buldu. Çocuklar daha sonra da akşam oynanan Medipol Başakşehir, Galatasaray karşılaşmasını tribünde izledi. Ağrı Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Aziz Sinan Alp ile birlikte maçı izleyen çocuklar heyecanlı dakikalar yaşadı.

Proje hakkında açıklamalarda bulunan Ağrı Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Aziz Sinan Alp, "Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Hizmetleri Daire Başkanlığımızın hayata geçirdiği "Spor İle Hayata Gülümse" Projesi ile vatanları uğruna canlarını feda eden şehitlerimizin çocukları ile Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumundaki çocuklar, spor müsabakalarını izleme ve başarılı sporcularla tanışma imkânı buluyorlar. Proje kapsamında, Ağrı'da vatanları uğruna canlarını feda eden şehitlerimizin çocukları ile Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumunda kalan çocuklarımız ile birlikte Medipol Başakşehir- Galatasaray maçını izledik. Hayatında ilk defa Süper Lig karşılaşmasını stadyumda izleme imkânı bulan çocuklarımızın mutluluğu görülmeye değerdi" dedi.

Ayrıca proje kapsamında, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü M.Şafi Erim'de, Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumundan gelen çocuklarla birlikte maçı izledi.

Gençlik ve Spor Bakanlığınca hayata geçirilen "Spor ile Hayata Gülümse" projesi ile çocuklar Türkiye - İzlanda Milli Maçını, Gençlerbirliği - Beşiktaş maçını, Galatasaray- Fenerbahçe derbisini, Trabzonspor - Galatasaray maçını, Osmanlı Spor- Fenerbahçe maçını ve Fenerbahçe - Vakıfbank arasında oynanan Şampiyonlar Kupası voleybol maçını seyretme imkânını buldular.

BİZE ULAŞIN