Güvenlik görevlilerine narkotik eğitimi

Sivas Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından Sivas Belediyesi'nde görev yapan güvenlik görevlilerine, Narko Rehber Modülü kapsamında narkotik eğitimi verildi.

Güvenlik görevlilerine narkotik eğitimi

Fidan Yazıcıoğlu Kültür Merkezinde gerçekleştirilen programda İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünde görevli Polis Memuru Ahmet Şahan, uyuşturucu ile mücadele eylem politikası kapsamında Narko Rehber modülü eşliğiyle "Narkotik Suçlarla Mücadele" konulu eğitim verdi.

Şahan, uyuşturucudan korunma yolları, uyuşturucu kullanma belirtileri ve uyuşturucu maddeler hakkında katılımcıları bilgilendirdi.. Çocuklarla ilgilenilmesi gerektiğini anlatan Şahan;

-"En başta kendi çocuklarımızdan başlayalım. Psikolojik sorunlar. Çocuğun herhangi bir sorunu var. Evde eşimizle tartıştık. Çocuğun morali bozuldu kendini dışarı attı. Emin olun bize ne geliyorsa yakınımızdan geliyor. Ben şu anda herhangi birinizin çocuğuna uyuşturucu versem ya da para versem alır mı? Almaz. Neden. Beni tanımıyor. İşte abi, abla olarak bildiği mahalleler, komşunuzun çocuğu ya da her neyse büyük olarak örnek aldığı kişiler yaklaşıyor zaten. Çocuklarımızı takip edelim. Nereye gidiyor, ne yapıyor öğrenin hemde kendinizi bu konuda rahatlatın." dedi.
Bazı kişilerin doktor vasıtasıyla aldığı ilaçları uyuşturucu bağımlısı gençlere para ile sattığına dikkat çeken Şahan, 'Ectasy' adı verilen uyuşturucu haplar konusunda da bilgilendirmelerde bulundu. Ayrıca bağışıklık sistemi etkinlendiği için uyuşturucu kullanan kişilerin sık sık hastalandıklarına dikkat çekti.

BİZE ULAŞIN