Vali ve Belediye Başkanı festivalde hamsi pişirdi

“Gülen Hamsi” festivalinde tam 2 ton hamsi pişirilerek halka dağıtıldı. Hamsiler, Artvin Valisi Ömer Doğanay ve organizasyonu düzenleyen Hopa Belediye Başkanı Nedim Cihan tarafından pişirilerek halka ikram edildi.

Vali ve Belediye Başkanı festivalde hamsi pişirdi

Hopa Belediyesi tarafından bu yıl 3'üncüsü gerçekleştirilen hamsi festivalinde Artvin Valisi Ömer Doğanay, Hopa Belediye Başkanı Nedim Cihan ve ilçe kaymakamı Ferit Görükmez ızgaraların başına geçip hem balıkları pişirdi hem de vatandaşa ikram etti.

Hamsilerin damakları şenlendirdiği festivalde yöresel folklor ekipleri oyunlar oynadı. Karadeniz müzikleri kulakların pasını silerken yaklaşık bin 500 vatandaş da hem ızgara hem de dev kazanlarda pişirilen balıkları afiyetle yediler.

Karadeniz insanın olmazsa olmazların başında hamsinin geldiğini ifade eden Artvin Valisi Ömer Doğanay, "Güzel ve güneşli bir kış günde insanları hamsi festivalinde bir araya getirerek bu güzel etkinliği düzenleyen Hopa Belediyesini tebrik ediyorum. Dolayısıyla bütün balıkçılarımıza rastgele diyoruz. Hayırlı bol kazançlar diliyoruz" diye konuştu.

BİZE ULAŞIN