Rize'de madenciler günü horonla kutlandı

Türkiye’nin en büyük yeraltı maden işletmelerinden Çayeli Bakır İşletmeleri (ÇBİ), Dünya Madenciler Günü’nü çalışan ve aileleriyle birlikte horon ederek kutlandı.

Rize'de madenciler günü horonla kutlandı

Hilmi Yazıcı Parkı'nda düzenlenen etkinliğe yöre halkı da ilgi gösterdi. Çayeli Bakır İşletmeleri (ÇBİ), Dünya Madenciler Günü kapsamında düzenlediği etkinlikte çalışan ve aileleriyle bir araya geldi. Yapılan etkinliğe Madenli Belediye Başkanı Necip Yazıcı, Büyükköy Belediye Başkanı Hamza Saruhan, ÇBİ Maden Müdürü Murat Mete ve ÇBİ Çalışan İlişkileri Müdürü Fatih Koç katıldı. Kutlamalar, madencilerin ÇBİ'den Hilmi Yazıcı Parkı'na onur yürüyüşüyle başladı. Çalışan ailelerinin ve yöre halkının etkinliğe katılmasının ardından Madenciler Günü, açık havada mangal ve tulum dinletisi eşliğinde horonun coşkusuyla kutlandı.

Dünya Madenciler Günü'nde madencilerle bir araya gelen ÇBİ Maden Müdürü Murat Mete, "Çayeli Bakır olarak tüm madencilerimizin Dünya Madenciler Günü'nü kutluyoruz" dedi.

Kıdemli madencilerden Ekrem Resul Yazıcı ise düzenlenen etkinlikte "Öncelikle başta çalışma arkadaşlarım olmak üzere tüm madencilerin gününü kutlarım. Bugün burada olmaktan büyük mutluluk ve gurur duyuyorum" şeklinde konuştu.

BİZE ULAŞIN