AA'nın "Yılın Fotoğrafları" oylaması

Samsun Valisi Kaymak, 6 fotoğrafa oy verdi.

AA'nın Yılın Fotoğrafları oylaması

Samsun Valisi Osman Kaymak, Anadolu Ajansının (AA) düzenlediği "Yılın Fotoğrafları" oylamasına katıldı. Kaymak, AA Samsun Bölge Müdürlüğünü ziyaret ederek, "Yılın Fotoğrafları" oylaması için tercih yaptı.

Haber kategorisinde Onur Çoban'ın, Myanmar ordusundan kaçan Arakanlı Müslüman sivillerin yaşadığı zorlukları anlatan "Myanmar'dan teknelerle geçiş" ile Elif Öztürk imzasını taşıyan "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" adlı fotoğrafları beğenen Kaymak, Yaşam kategorisinde Zekeriya Karadavut'un "Kostak profesyonel yürüteçle yuvasına döndü" ile Fikret Delal'in "Rize'de teleferikli ulaşım" adlı fotoğraflarını oyladı.

Kaymak, Spor kategorisinde de Türkiye Ampute Milli Takımı'nın İngiltere'yi 2-1 mağlup ederek Avrupa şampiyonu olduğu maçın ardından Abdullah Coşkun'un çektiği "Türkiye'nin sevinci" adlı fotoğraf ile Sercan Küçük'e ait "Atlı okçuluk gösterisi" fotoğraflarına oy verdi.

"Yılın Fotoğrafları" yarışmasındaki fotoğrafları beğendiğini, yarışmaya katılmaktan dolayı mutlu olduğunu dile getiren Kaymak, AA'nın Türkiye'nin en güvenilir kurumlarından biri olduğunu vurguladı.

BİZE ULAŞIN