Kars Belediyesi’nin kar mesaisi başladı

Kars’ta, kar yağışının ardından belediyenin de kar mesaisi başladı.

Kars Belediyesi’nin kar mesaisi başladı

Kars Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, kar yağışının meydana getirebileceği olumsuzlukları ortadan kaldırmak ve kentte günlük yaşamın aksamaması için çalışmalara başladı.

Belediye ekipleri ana arterler başta olmak üzere cadde ve sokakların karını temizliyor. Gece yarısı başlayan kar temizleme çalışmaları sabaha kadar devam etti. Belediye ekipleri, kar temizlemesi tamamlanan caddelere ise kumla ve tuzlama çalışması yaptı.

Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta, vatandaşların mağdur olmaması için gece sabaha kadar karla mücadele çalışması yaptıklarını belirtti.

Başkan Murtaza Karaçanta, "Ana arterlere gerekli müdahaleler anında yapılıyor. Sürekli kar yağdığı için kar yığılmaları olmakta. Kimsenin endişesi olmasın, her şey kontrol altındadır. Kış şartlarının hayatı olumsuz etkilememesi için titiz bir çalışma yürütüyoruz. Soğuk ve kar yağışlı havaya karşı tüm önlemlerimizi almıştık" dedi.

Karaçanta, "Fen İşleri ve Temizlik İşlerine bağlı ekiplerimiz insanüstü bir gayretle çalışmalarını sürdürüyor. Önceliğimiz tabii ki ana ulaşım arterleri, ana yollar. Bunları temizledikten sonra da hedefimiz diğer alanlara ulaşabilmek ve temizleyebilmek. Karla mücadele çalışmalarında görev alan tüm belediye personellerine özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum. Geniş bir alanda yürütülen karla mücadele çalışmalarına ise gösterilen sabır ve iyi niyetten dolayı Kars halkına teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Kars Belediyesi koordinesinde karla mücadele çalışmalarını sürdüren Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler, tüm kente etkili olan kar yağışının ardından ana arterleri tuzlama ve kar küreme çalışmaları yaptı, yayaların kullandığı kaldırımlar ise ekipler tarafından küreklerle temizlendi.

BİZE ULAŞIN