Iğdırlı öğrenciler Ağrı’da kayak yapacak

Iğdır Üniversitesi BESYO öğrencileri ve bölüm öğretim görevlileri eğitim öğretim yılı boyunca Ağrı Küpkıran Kayak Tesislerini ücretsiz olarak kullanacak.

Iğdırlı öğrenciler Ağrı’da kayak yapacak

Iğdır Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü Öğretim Görevlisi Muharrem Ağar yaptığı açıklamada, Iğdır Üniversitesi ile Ağrı Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü arasında görüşmeler yapıldığını ve yapılan anlaşmada Iğdır Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği (BESYO) bölümü ğrenci ve öğretim görevlilerinin Ağrı merkezde bulunan Küpkıran Kayak Tesislerinde ücretsiz olarak kayak yapacaklarını söyledi. Ağar, "Yapılan bu önemli protokol ile öğrencilerin temel kayak öğrenme ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik önemli katkılar sağlanması planlanmaktadır, aynı zamanda üniversite öğrencilerinin kendilerini geliştirebilmeleri, eğlenceli zamanlar geçirebilmeleri ve farklı bir ili tanıyarak bu ildeki imkânlardan da yararlanabilmeleri için fırsatlar sunulmuştur" dedi.

Öğretim Görevlisi Muharrem Ağar ile Gençlik Spor İl Müdürü Aziz Sinan ALP arasında yapılan bu görüşmelerden memnuniyet duyduğunu belirten Ağar, çalışmaların üniversitenin misyon ve vizyonu doğrultusunda üniversite ve yöreye katkılar sağlayacak şekilde daima sürdüreceklerini kaydetti.

Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Hakkı Alma ise, bu tür çalışmaların bireysel gelişime ve sosyalleşmeye olan etkisinden ötürü yapılacak olan faaliyetlerin gerekliliğini dile getirerek üniversite olarak her zaman eğitime destek vereceklerini, öğrencilere her türlü imkanlar sunarak kendini tanıyan ve alanında yetkin öğrenciler yetiştirmek istediklerini ifade etti.

BİZE ULAŞIN