Kazı göletinin 750 dekar araziyi sulaması planlanıyor

Amasya Özel İdaresi tarafından yapımı devam ettirilen Merzifon İlçesi’ne bağlı Gökçebağ köyü Çipil mevkiindeki kazı göleti tamamlandı.

Kazı göletinin 750 dekar araziyi sulaması planlanıyor

Amasya İl Özel İdaresi tarafından tarımsal hizmetlere büyük önem vererek birçok göletin yapımını gerçekleştirerek kırsalda yaşayan vatandaşların hizmetine sundu. Tarımsal sulama hizmetleri ile hem köylülerin gelirine katkı sağlayacak hem de kaliteli tarım uygulamasına destek verecek. Amasya'nın Merzifon İlçesi Gökçebağ Köyü Çipil Mevkiinde kazı göleti olarak yapımına İl Özel İdaresi tarafından başlanılan kazı göleti, 127 bin metre küp depolama hacmine, 560 metre uzunluğunda gövdeye sahip, gölet 675 bin 340 Türk Lirası harcanarak tamamlandı. Su tutmaya başladı. Göletin 750 dekar araziyi sulaması planlanıyor.

Amasya İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Faruk Aykutlu, "Köylerimizde içme suyu hizmetlerini önemsediğimiz gibi sulama ve gölet çalışmalarımıza da büyük önem veriyoruz. Yapılan bu hizmetler köylerimizdeki üretim potansiyelini ortaya çıkaracak, ilimiz ekonomisine katkı sağlayacaktır" dedi.

BİZE ULAŞIN