Adilcevazlı çocukların hayali gerçek oldu

Bitlis’in Adilcevaz İlçesindeki öğrenciler, Rafadan Tayfa müzikaline giderek gönüllerince eğlendi.

Adilcevazlı çocukların hayali gerçek oldu

İlçede bulunan İbrahim Karaoğlanoğlu İlkokulunda okuyan öğrenciler, Rafadan Tayfa müzikalinin Diyarbakır Kongre Merkezinde gösterime gireceğini öğrenmeleri üzerine Diyarbakır'a gitmek için okul müdürü Hakan Baloğlu'ndan yardım istedi. Öğrencilerinin bu isteğini geri çevirmeyen okul müdürü Hakan Baloğlu, ilçe kaymakamı Arif Karaman, Belediye Başkanı Necati Gürsoy ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Yavuz Beşkardeş'in destekleriyle 65 öğrencisini Diyarbakır'a götürerek Rafadan Tayfa müzikalini izlemelerini sağladı.

Büyük bir heyecanla öğretmenleri eşliğinde Rafadan Tayfa müzikaline giden çocuklar, hem eğlenceli vakit geçirdiler, hem de televizyon ekranlarında gördükleri çizgi film karakterlerini yakından görme fırsatı buldular.

Okul Müdürü Hakan Baloğlu, öğrenciler için güzel bir sosyal etkinlik düzenlediklerini ifade ederek, "Çocuklarımız Rafadan Tayfa müzikalinin Diyarbakır'da gösterime gireceğini ve bu müzikali izlemek istediklerini bana söyleyince, bende bu konuyu ilçe kaymakamımız Arif Karaman ile paylaştım. Belediye Başkanımız Necati Gürsoy ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Yavuz Beşkardeş'in de destekleriyle çocuklarımızı ilçemize 300 Kilometre uzaklıkta bulunan Diyarbakır'a götürerek hayallerini gerçekleştirdik. Çocuklarımız hem hayal ettikleri müzikali izleme fırsatı buldular, hem de ilk defa Diyarbakır'ı görmüş oldular. Çocuklarımızın hayallerinin gerçekleşmesine katkı sunan Kaymakamımıza, Belediye Başkanımıza, İlçe Milli Eğitim Müdürümüze ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi.

Okul Aile Birliği Başkanı Kenan İkibeş ise, öğrencilerin düzenlenen etkinliğe katılmalarından dolayı aileler olarak mutlu olduklarını belirterek, emeği geçen herkese aileler adına teşekkür ettiklerini söyledi.

BİZE ULAŞIN