Kaçakçıların zula yöntemleri şaşırttı

Tokat İl Jandarma Komutanlığı tarafından kaçak sigaraya yönelik yapılan yol kontrollerinde kaçakçıların kullandığı zula yöntemleri şaşırttı.

Kaçakçıların zula yöntemleri şaşırttı

Kaçakçıların otobüslere monte edilmiş özel bölmelerin yanı sıra meyve suyu, peynir ve gofret kutularına yaptıkları kaçak sigara zulaları Jandarmanın dikkatiyle fark edildi.

Edinilen bilgiye göre Tokat İl Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler Erbaa ilçesine bağlı Değirmenli Köyü Mevkiinde D-100 Karayolu üzerinde yol kontrollerine başladı. İran plakalı 3 ayrı otobüsü durduran jandarma ekipleri yolcu valizlerinden ve otobüslerin çeşitli yerlerinde bulunan meyve suyu, peynir ve gofret kutularına saklanmış halde kaçak sigara ele geçirdi. Otobüste bulunan bir aparattan da şüphelenen Jandarma ekipleri, ilk etapta boşmuş gibi görünen sandığı kaldırdığında da zulalanmış halde çok sayıda kaçak sigara ele geçirdi. Toplamda 3 bin 350 paket kaçak sigaranın ele geçirildiği kontrollerde söz konusu şahıslara 27 no'lu ÖTV genel tebliği kapsamında 46 bin 900 TL idari yaptırım uygulandığı öğrenildi.

BİZE ULAŞIN