Muş’ta öğretmenlere yönelik bilgilendirme toplantısı

Muş merkez, belde ve köylerindeki ortaokullarda görev yapan rehber öğretmenlere yönelik "Ortaöğretime Geçiş Modelinde Mesleki ve Teknik Eğitimi Tanıtma ve Yönlendirme Faaliyetleri" toplantısı düzenlendi.

Muş’ta öğretmenlere yönelik bilgilendirme toplantısı

Muş İMKB Anadolu Lisesinin konferans salonunda İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Özçelik başkanlığında düzenlenen toplantıda, mesleki eğitim tanıtımlarının ve öğrenci bilgilendirmenin doğru ve etkili bir şekilde yapılmasının önemine dikkat çekildi. Burada öğretmenlerle bilgi paylaşan Özçelik, ülkenin nitelikli iş gücü ihtiyacı çerçevesinde öğrencilerin yetenek, ilgi ve kişilik özellikleri dikkate alınarak mesleki rehberlik çalışmalarının yapılması gerektiğini söyledi.

Milli Eğitim Bakanlığınca mesleki eğitime erişim imkânlarının arttırıldığını ve bu doğrultuda ortaöğretimde mesleki ve teknik eğitim payının yüzde 60'lara çıkarılmasının hedeflendiğini ifade eden Özçelik, "Ortaöğretime geçiş sisteminin değişmesiyle birlikte öğrencilerimiz istekleri doğrultusunda adrese dayalı yerleştirme ile mesleki ve teknik ortaöğretim kurumlarını daha fazla tercih edilebilir hale geldi. Bu yüzden bu konuda tanıtım ve yönlendirme çalışmalarına ihtiyaç duyuluyor" dedi.

Yapılan konuşmasının ardından 2018 yılı Mart, Nisan ve Mayıs aylarını kapsayan 'Ortaöğretime Geçiş Modelinde Mesleki ve Teknik Eğitimin Tanıtım ve Yönlendirilmesi Çalışma Takvimi'nde yapılması planlanan faaliyetlerle ilgili rehber öğretmenlere bilgi verildi.

Toplantı, yapılan konuşma ve bilgilendirmelerin ardından soru-cevap kısmı ile sona erdi.

BİZE ULAŞIN