Yeni belediye binasında inşaat çalışmaları hızla devam ediyor

Ordu'nun Fatsa ilçesinde yaklaşık 1,5 yıl önce inşaatına başlanılan yeni belediye hizmet binasında inşaat çalışmaları hız kesmeden devam ediyor.

Yeni belediye binasında inşaat çalışmaları hızla devam ediyor

İnşaat çalışmaları hakkında bilgi veren Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan, "İhale sürecimiz inşallah bu yılın Ağustos ayı sonunda bitecek. Allah bir kaza keder vermezse inşallah Ağustos sonunda burayı teslim alacağız. Daha sonra hazırlık, temizlik taşınma derken Ekim ayında buraya taşınmayı planlıyoruz. Fatsamız için daha uzun yıllar hizmet verebilecek bir bina yapılıyor. Mevcut belediye binamızın 2 katı büyüklüğünde fiilen belediyenin kullanım alanı var. Burada onun haricinde zemin katta 12 tane galeri katlı iş yerimiz, üzerinde 12 tane ofisimiz var. Satış amaçlı onları projeye koyduk ki buranın maliyetini oradan karşılayalım" dedi.

120 araçlık otoparkı var

Yeni belediye hizmet binasının bodrum katında 120 araçlık otopark olduğunu ifade eden Başkan Anlayan, "Fatsa'ya hizmet edebilecek çok fonksiyonlu bir belediye binası yapıyoruz. Estetik bir görüntüsü ile Selçuklu mimarisinde bir proje tasarlıyoruz. İçerideki mekanlarda inşallah nezih bir mekan olacak. Hem çalışanlarımız daha rahat bir hizmet verecek hem de vatandaşlarımız daha iyi hizmet alacak. İnşallah en az 50 yıl diye ifade edelim, belki de ömürleri olanlar daha fazla da görebilirler Fatsamıza ve bölgesine hizmet verebilecek bir belediye binası kazandırıyoruz. Rabb'im inşallah kaza kader göstermeden tamamlamayı nasip etsin" diye konuştu.

BİZE ULAŞIN