Malazgirtli öğrencilerden Mehmetçiğe 'ay yıldızlı' destek

Muş'un Malazgirt ilçesinde ortaokul öğrencileri, ay yıldız koreografisi oluşturarak Afrin’deki Mehmetçiğe destek verdi.

Malazgirtli öğrencilerden Mehmetçiğe 'ay yıldızlı' destek

1071 İmam Hatip Ortaokulunda eğitim gören yaklaşık 500 öğrenci, Afrin'de Zeytin Dalı Harekâtı'na destek amacıyla okulun bahçesinde ay yıldız koreografisi oluşturdu. Beden eğitimi öğretmeni Boran Karataş yönetiminde oluşturulan koreografide 500 öğrenci ile 4 öğretmenin yer aldığını ifade eden Okul Müdürü Bekir Çelebi, "Afrin'de Zeytin Dalı Harekâtı'na katılan şehit askerlerimize, şehit askerlerimizin ailelerine, özel hareket polislerimize ve canımız olan tüm askerlerimize armağan ediyoruz" dedi.

Beden eğitimi öğretmeni Boran Karataş da vatan, millet, bayrak ve devlet sevgisini çocukların gönlüne işlemeyi, onlara bu duyguyu kazandırmayı amaçladıklarını dile getirerek, koreografinin büyük beğeni aldığını söyledi.

Ali Biçer isimli öğrenci, "Biz bu gösteride vatanımızı ve milletimizi ne kadar çok sevdiğimizi herkese göstermek istedik. Gösterimiz, inşallah ulusal kanallarda ve gazetelerde yayınlanır. Bizler Afrin'deki Mehmetçiklerimizle gurur duyuyoruz. İnşallah onlar da bizimle gurur duyar" ifadelerini kullandı.

BİZE ULAŞIN