Başkan Çalışkan, Projeler Hakkında Bilgi Verdi

Başkan Çalışkan, Projeler Hakkında Bilgi Verdi
Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, Karaman Belediyesi’nin devam eden projeleri hakkında bilgilendirme toplantısı düzenledi.
Belediye Meclis Salonu’ndan düzenlediği toplantıda konuşan Ertuğrul Çalışkan, Piri Reis Vadisi Projesi’nin ilk etap çalışmalarının aralıksız devam ettiğini söyledi. Projenin Karaman’ın en prestijli projelerinden birisi olduğuna dikkati çeken Çalışkan, "İkinci etap proje çalışmalarına başlandı. Önümüzdeki günlerde TOKİ yetkilileri Karaman’a gelecekler. Projenin uygulandığı alanda örnek daireler yapmak sureti ile ikinci etap talep işlemlerini başlatacaklar" dedi.
Aktekke Kent Meydanı Projesi’nin ihale aşamasında olduğunu ifade eden Çalışkan, "En kısa sürede ihale sürecini başlatacağız. Belediye olarak kendi imkanlarımızı kullanarak bu dev projeyi yapabilecek kapasiteye sahibiz. Devlet Su İşleri ile yürüttüğümüz Taşkın Suyu Önleme Projesi’nde herhangi bir durma söz konusu değil. Geçtiğimiz yıl başlayan çalışmalar şu anda Höyük civarına kadar gelmiş durumda. Bu Höyük civarında belediye olarak biz gerekli imar düzenlemelerini yapıyoruz. Bu yıl sonu inşallah yeni çevre yolumuzdan geçebileceğiz. Teknokent ile Organize Sanayi Bölgesi ve üniversite arasında bir köprü kurularak; vasıflı eleman artışına katkı sağlanmış olacaktır. İş imkanlarının arttırılarak beyin göçünün engellenmesi, Sanayi bölgesinde üretilen ürünlerin kalitelerinin artırılması gibi bölge ekonomisine olumlu etkileri olan Teknokent, Karaman için önemli bir fırsattır" diye konuştu.
Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan’ın düzenlediği toplantıda AK Parti İl Başkanı Nazmi Ünlü ile bazı belediye meclis üyeleri de hazır bulundu.
BİZE ULAŞIN