Taşköprü OSB’de İmzalar Atıldı

Taşköprü OSB’de İmzalar Atıldı

  • Kastamonu
  • Cuma 03.07.2015 22:38
Geçtiğimiz ay Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’ndan kamulaştırma kredisi onaylanan Taşköprü Organize Sanayi Bölgesi’nde kamulaştırma tamamlandı.
Geçtiğimiz yıl Şubat ayında Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık’ın programa alınacağının sözünü vermesi ve dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 25 Mart 2014 tarihinde ki Kastamonu mitinginde Taşköprü OSB’nin hızlı bir şekilde tamamlanacağını belirtmesi ve konuyu takip etmesinin ardından gelinen noktada Taşköprü OSB’nin kurulacağı alanda arazisi bulunan vatandaşlara ödenecek olan 3 milyon 310 bin TL’lik kamulaştırma ücreti Taşköprü OSB’ye ait Halk Bankası Taşköprü Şubesi’nde ki banka hesabına aktarılmasının ardından tapu müdürlüğünde imzalar atıldı. Atılan imzaların ardından kamulaştırma ücretleri vatandaşların hesabına yatırılmaya başlandı.
“TAPU KAYITLARININ DEVRİ GERÇEKLEŞTİ”
Taşköprü Tapu Müdürlüğü’nde gerçekleşen programda Taşköprü OSB adına yetkili olan Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan ve Başkan Yardımcısı Ceyhun Çorbacı ile parsel sahipleri arasında atılan imzalar ile OSB’deki kamulaştırma işlemi tamamlanarak tapu kayıtlarının Taşköprü OSB adına devri gerçekleştirildi.
Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan, Taşköprü OSB’deki kamulaştırmaların ülkemizde örnek düzeyde ve hızlı bir şekilde olmasından memnuniyet duyduklarını belirterek, ilçenin geleceği için büyük önem arz eden Taşköprü OSB’nin kurulmasında hiçbir zorluk çıkarmayarak duyarlılık örneği gösteren parsel sahiplerine teşekkür etti.
Arslan, “Bundan sonraki işleyişin alt yapı inşaat işlemleri kapsamında imar planının hazırlanarak parselasyon işlemlerinin yapılmasının ardından talepte bulunan yatırımcılara bu alanların tahsisi yapılıp ilçemizde yeniden fabrika bacaları tütmeye başlayacaktır. En kısa sürede ilçemizde fabrika bacalarının yükselmesi için çalışmalarımız aralıksız devam edecektir” dedi.
Hüseyin Arslan, Taşköprü’de OSB’nin kurulmasında emeği geçen herkese teşekkür etti.
BİZE ULAŞIN