Kayseri'nin harikası

700 bin metrekare üzerine kurulu, 10 farklı etkinlik alanıyla Orta Doğu ve Balkanlar'ın en büyük tematik parkı olan Anadolu Harikalar Diyarı, hizmete açılmak için gün sayıyor

Çarşamba 29.05.2013
ABONE OL
Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki'nin hayata geçirdiği 'Ufuktaki Kent Kayseri' vizyonunun 'Turizmde Kayseri' başlığının, Erciyes ve Kayseri Kültür Yolu ile birlikte en önemli ayaklarından biri olan Anadolu Harikalar Diyarı, Kayseri'nin, turizmden çok daha fazla pay almasını sağlayacak. Kayseri'nin en önemli ekonomistlerinden Erciyes Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ekrem Erdem, Anadolu Harikalar Diyarı projesiyle şehrin daha fazla cazibe merkezi olacağını ve ekonomik olarak bu projelerin kente zenginlik katacağını belirtti.

10 FARKLI ETKİNLİK

Türkiye'de fazla gelişmeyen tematik park anlayışının öncüsü Kayseri oldu. Farklı temaların bir arada bulunduğu Anadolu Harikalar Diyarı, eğlence parkı, hayvanat bahçesi, su kayağı parkı, spor alanları, buz pisti, at binme alanı, lazer oyunları merkezi, sosyal tesisler ve dinlenme alanları, hobi bahçeleri, bilim merkezi ve farklı mimaride yapılan camisiyle her yaş grubuna hizmet verecek bir park olacak.

ZENGİNLİK KATACAK

Prof. Dr. Ekrem Erdem, "Kayseri, sanayi ve ticaretiyle ön plana çıkmış ve popüler olmuş bir şehir. Sanayi ve ticaret çok önemlidir, doğrudur ama başta bu sektörler olmak üzere ekonominin bütün diğer alanları için en iyi reklam ve tutundurma alanlarından birisi turizmdir. Küreselleşen dünyada hem iç piyasaya hem dış piyasaya turizm sayesinde çok iyi reklam yapılıyor. Hem size para veriyor, bedel ödüyor hem de reklamını yapıyor. Turizm bunun yanı sıra şehirdeki hizmet sektörünü, finans sektörünü, sucuk pastırma gibi geleneksel ürünlerin satışını canlandıracak"dedi.