2017 Türkiye’de turizm yılı olacak

Radisson Blu Hoteli Genel Koordinatörü Recep Arifoğlu 2017’nin Türkiye’de turizm yılı olacağını söyledi. Arifoğlu, “Biz ‘Kayseri’ye nasıl turist getiririz’ çabası içindeyiz” dedi

2017 Türkiye’de turizm yılı olacak

Radisson Blu Hoteli Genel Koordinatörü Recep Arifoğlu, 2017'nin Türkiye'de turizm yılı olacağını söyledi. Tam 27 yıldan beri turizm sektöründe olduğunu söyleyen Arifloğlu, "Biz Kayseri'ye sadece otel işletmesi için gelmedik. Biz ekip olarak 'Kayseri'ye nasıl turist getiririz' çabası içindeyiz" dedi. Kayseri ve Orta Anadolu'da yaşayan medeniyet, din ve kültürlerin çok önemli eserler bıraktığını belirten Arifoğlu, "Bu da Kayseri'nin kültür ve inanç turizmi açısından potansiyelini gösteriyor. Elbette Kayseri'nin tarih boyunca cazibe merkezi olmasının coğrafi doğal nedenleri var. Yani tarih, kültürel ve inançsal miras, doğal güzellikler, bir arada Kayseri'de" diye konuştu.

'ARAPLAR BİZİM İÇİN ÖNEMLİ'
Kayseri'nin daha fazla tanıtılmaya ihtiyacı olduğunu vurgulayan Arifoğlu, "Bunun için zaman zaman yurt dışından turizm acentelerini Kayseri'ye davet edip fuarlar düzenliyoruz. Araplar bizim için çok önemli. Erciyes'e, Kapuzbaşı şelalelerine, Sultan Sazlığı'na hayran kalıyorlar" dedi. Arifoğlu, "Kayseri'de Rumlar'a ait çok eser var. Bunların tanıtılması için çalışmaların yapılması gerekir" ifadesini kullandı. Kış turizminin de çok önemli olduğunu söyleyen Recep Arifoğlu, "Otelimiz 5 yıldızlı olup dünya markası olan Radissonu temsil etmekteyiz. Çünkü yüksek standartlarında hizmetinin yanında kongre, seminer, bayi toplantıları artık Kayseri'de yapılmaktadır. Kayseri sakin bir şehir. Bundan dolayı yabancı işadamları şehrimizi tercih etmektedirler. Bu da Kayseri ekonomisine büyük katkı sağlamaktadır. Özellikle bu günlerde kayak turizmi için hafta sonları gelen yerli ve yabancı turist sayısı 100 binleri bulmaktadır" dedi. Arifoğlu, 18 - 22 Ocak'ta İspanya'nın başkenti Madrid'de FITUR Turizm Fuarı'na katıldıklarını da anlattı. Arifoğlu, "İstanbul ve Kapadokya bölgelerini çok beğendiklerini hatta bazı insanların bir kereden daha fazla ziyaret ettiklerini öğrendik" dedi.

BİZE ULAŞIN