Çalışan sayımızı 10 bine çıkaracağız

Artaş İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Çetinsaya: 2017’de 10 şantiyede 6 binin üzerinde çalışanımızla istihdam yaratmayı sürdüreceğiz. Hedefimiz istihdamımızı 10 bin kişiye çıkarmak

Çalışan sayımızı 10 bine çıkaracağız

Artaş İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Çetinsaya istihdam çağrısına ilk destek verenlerden oldu. Çetinsaya "Çalışan sayımızı 10 bine çıkaracağız" dedi. SABAH Kayseri'ye konuşan Çetinsaya, geçtiğimiz yılın değerlendirmesini yaptı ve 2017 hedeflerini anlattı.
Gayrimenkul sektörü ve firmanız için 2016'yı değerlendirebilir misiniz?
Geride bıraktığımız yıl, ülkemizin istikrarlı büyümesine ve her geçen gün bölgedeki artan gücüne set çekilmek istendi. Maalesef hain bir darbe girişimine maruz kaldık. Milletçe zor bir süreci atlattık. Tarihte bir benzerine daha rastlanamayacak bu hain girişimin ardından Türkiye dinamiklerini korumaya devam etti. Çok hızlı bir toparlanma sürecinin ardından çalışmalarımıza daha da ağırlık vererek devam ediyoruz.
2016'da kaç proje gerçekleştirdiniz? Ne kadar yatırım yaptınız? Kaç konut ürettiniz?
2016 yılında 599 konut, 30 dükkan, 52 ofisten oluşan Avrupa Konutları Kale projemiz ile 165 rezidans daire, 52 ofis ve 15 dükkandan oluşan Avrupa Residence&Office Ataköy projemizi tamamlayarak teslim ettik. 2016 yılında Avrupa Office Ataşehir, Avrupa Konutları Başakşehir, Avrupa Konutları Atakent 4-A, Vadipark Seyrantepe ve Vadistanbul Park projelerine başladık. Bu projeler dahilinde 3.608 adet konut ile 472 bin 300 metrekarelik ofis ve ticari alan üretimi gerçekleştiriyoruz. Ayrıca 2016 yılında Avrupa Konutları Kale ve Avrupa Office&Ataköy ile ortak girişimle hayata geçirdiğimiz Vadistanbul Bulvar'ın ofislerini tamamlayarak teslim ettik.

2017'DEN ÇOK UMUTLUYUZ
2017'de sektörü ve şirketinizi nasıl görüyorsunuz?
2017 yılının 2016'ya göre daha iyi olacağını öngörüyoruz. Önümüz açık. Devam eden projelerimizle birlikte 2017 yılında toplam 10 şantiyede 6 binin üzerinde çalışanımızla sektörde istihdam sağlamayı da sürdüreceğiz. Bu sektörün bir temsilcisi olarak üzerimize düşen görevi en iyi şekilde yerine getirmeye gayret gösteriyoruz. Amacımız daima ülkemize katma değer oluşturmak, milletimizin yaşam standartlarını yukarıya çekmek ve bizi tercih eden vatandaşlarımıza her zaman kazanç sağlamak olmuştur. Yeni yılda da aynı amaçla ve inançla yolumuza devam edeceğiz.
Sektörle ilgili sizi 2017'ye dair umutlandıran gelişmeler neler?
Yaşanan hain darbe girişimi birlik ve beraberliğimizi pekiştirdi. Yaşananlar karşısında milletimizin gösterdiği milli irade ve ülke ekonomimizin direnci bizleri yarınlar için umutlandırdı. Sektör temsilcilerinin 2017'de yatırımlarını ve büyümelerini sürdüreceğini düşünüyorum. Güçlü ekonomi ve alt yapısıyla Türkiye, kaderine yön verecek potansiyel ve gücü kendinde bulmuştur ve bulmaya devam edecektir.
2017 için yatırım ve konut üretim hedefleriniz nelerdir?
2017 yılında başladığımız projeler dahilinde 3 bin 23 konut, 77 bin 717 metrekareden oluşan ofis ve ticari üniteler hayata geçiriyoruz. 2016 yılında başladığımız ve 2017 yılında tamamlayacağımız projelerde ise 3 bin 608 konut ile 472 bin 300 metrekarelik ofis ve ticari alan inşa ediyoruz. Devam eden ve yeni başladığımız projelerimizin toplamında ise 6 bin 631 konut, 550 bin 017 metrekareyi bulan ofis ve ticari alan inşa ediyoruz.

'KOMUTAN TEK OLMALIDIR'
Çetinsaya: Önemli olan Türkiye'nin ekonomisi ve istikrarıdır. Hep birlikte referandumda 'evet' diyeceğiz. Bu referandum bizim için bir fırsat. İki başlılık hiçbir yerde iyi bir şey değildir. Şirketlerde bile sıkıntı oluşturur. Komutan tek olmalıdır ve bu komutanın sürekliliği önemli. Bu bakımdan Türkiye'nin bundan sonra ekonomisinin de siyasetinin de iyi olması için 'evet' diyoruz.

BİZE ULAŞIN