Eğitime 80 milyon liralık yatırım

Eğitime 80 milyon liralık yatırım
Anaokulu, ilkokulu, ortaokulu ve lisesi ile farklı kademelerde hizmet veren Bilfen Okulları Kayseri'de, eğitim dünyasına da yeni bir soluk getirdi. 2017 - 2018 eğitim öğretim yılında da yeni öğrencilerini kucaklamaya hazırlanan Bilfen Okulları hakkında merak edilenleri Yönetim Kurulu Başkan Vekili Fatih Öztürk ile konuştuk.

Türkiye genelinde kaç öğrenci eğitim görüyor, kaç personel görev yapıyor?
Şu an 16 binin üzerinde öğrencimiz var. Önümüzdeki sene 18 - 20 bin aralığında bir öğrenci sayısına ulaşacağımıza inanıyorum. 6 bine yakın çalışan var. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın öngördüğü 'Türkiye'deki şirketler yüzde 5 istihdamını arttırsın' hedefine de katkı sağlıyoruz.

Bilfen Eğitim Kurumları'nın kalıcı başarısının sırrı nedir?
TEOG sonuçlarına baktığımız zaman geçen yıl ilk 10'da, 10 tane Bilfen İlköğretim Okulu vardı. Bu rekor bir başarıdır. TEOG sonuçlarında 27 bin ilköğretim okulu arasında ilk 10'da Bilfen'in farklı kampüsleri bir ip gibi arka arkaya dizilmişlerdi. Çok farklı yerleşkelere rağmen, sanki tüm öğrenciler aynı binadaymış gibi bu sistemi yönetiyoruz. Sadece eğitim ve öğretimde değil, yemek menüleri dahi İstanbul'da da, Kayseri'de, İskenderun'da da aynıdır. Eğer bir karar alınıyorsa, tüm Bilfenler için alınıyor. Türkiye'de tüm okullar aynı model üstünden yürürken, Bilfen kendi müfredatını uygulamaktadır.

Bu yıl ne kadar yatırım planladınız?
Yine temellerini Ege Üniversitesi Kampüsü içinde attığımız lise inşaatımız için yaklaşık 30 milyon TL tutarında bir yatırım planlamaktayız. İstanbul Büyükçekmece'deki Midwood Alkent Projesi ile de o bölgenin ihtiyacı olan eğitim yatırımını üstlendik. Anaokulundan liseye kadar farklı kademelerde öğrencilere hizmet vereceğimiz yeni kampüsümüz için yaklaşık 50 milyon TL tutarında bir yatırım öngörmekteyiz.
BİZE ULAŞIN