Okuyan şehir Kayseri

Büyükşehir Belediyesi Kütüphane Haftası nedeniyle parkta yüzlerce kişiye kitap dağıttı. Çocuk ve gençlerle kitap sohbeti yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Çelik, Kayseri’yi ‘okuyan şehir’ haline getirmek için çalıştıklarını söyledi

Okuyan şehir Kayseri
Büyükşehir Belediyesi yanındaki park alanına minderler serildi, farklı yazarlara ait kitaplar getirildi ve Kütüphaneler Haftası'nın ruhuna en çok uyan etkinlik yapıldı. "Kitap Bizden, Okumak Sizden" adı altındaki etkinliğe Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik de katıldı.

KİTAP CAFE GELİYOR
Halka ücretsiz kitap dağıtımına bizzat katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Çelik, Kayseri'nin "sanayi şehri", "endüstri şehri", "hayırseverler şehri" gibi özellikleriyle bilindiğini belirterek yeni hedefin "okuyan şehir" olduğunu söyledi. Hem kütüphaneler yaparak imkânları artırdıklarını hem de okumayı teşvik etmek amacıyla etkinlikler düzenlediklerini ifade eden Çelik, "Büyükşehir Belediyesi yanında, şehrin en güzel yerinde kitap cafe açacağız. Burası tüm hemşehrilerimizin boş zamanlarında değerli vakit geçirebilecekleri bir mekân olacak" dedi.

TALAS'A KÜTÜPHANE KAMPUSU
Okumayı teşvik edecek bir başka projelerinin de Talas'ta 7/24 açık kalacak kütüphane olacağını vurgulayan Başkan Çelik, "Tüm parklarımızı, halka açık mesire alanlarını, tramvay ve otobüs duraklarını kitap okunabilir hala getireceğiz. Hemşehrilerimiz hem evden getirdikleri kitapları okuyabilecek hem de tabletleriyle bizim yapacağımız yazılımlar vasıtasıyla istedikleri yayını indirerek okuma şansına sahip olacak" diye konuştu. Aklamalarının ardından park alanında kitap okuyanların yanına giderek sohbet eden Çelik, gençlere de daha fazla okumalarını isteyerek tavsiyelerde bulundu. Çelik, parkta gezen vatandaşlarla da sohbet etti ve özellikle çocuklarla yakından ilgilendi.
BİZE ULAŞIN