‘Türkiye çok büyük imtihanın eşiğinde’

Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, 16 Nisan’da yapılacak referandumun büyük önem taşıdığını söyledi. Ünver, “Türkiye, 16 Nisan’da çok büyük bir imtihanın eşiğinde” dedi

‘Türkiye çok büyük imtihanın eşiğinde’
Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, Türk milletinin istikrarı ve çocuklarımızın istikbali için, 16 Nisan'da yapılacak Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi halk oylamasının vazgeçilmez bir önem taşıdığını söyledi. Ünver yaptığı açıklamada , 16 Nisan'da Türk milletinin bundan sonraki süreç içerisinde kalıcı bir yönetim sistemini kabul edip etmeyeceğinin oylayacağını ifade etti. Türkiye'nin istiklâli, istikrarı ve çocuklarımızın istikbali adına 16 Nisan halk oylaması bir dönüm noktası olarak değerlendiren Ünver, "Türkiye, 16 Nisan'da çok büyük bir imtihanın eşiğinde. 16 Nisan'da sandık başına gidecek vatandaşlarımız için iki tercih var. Bağımsız, hür, kendi geleceğine karar veren, ayak oyunlarına mağlup olmayan, herhangi güçler tarafından teslim alınamayan, alnı açık, başı dik, ekonomisi düzgü bir ülke olarak mı yoluna devam edecek? Yoksa! Almanın, Fransızın, Danimarkalı'nın İsviçreli'nin, Belçikalı'nın, Norveçli'nin, ABD'linin müdahil olduğu, çorbada bizim de tuzumuz bulunsun' deyip ülkeyi çorba kazanı gibi karıştırdığı bir ortam mı olacak? 16 Nisan Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi halk oylamasının özeti bu" dedi.

'BAYRAK DALGALANSIN'
Kalıcı bir yönetim sisteminin kurulmasının istikrarlı şekilde gelişen, büyüyen Türkiye için en temel prensip olduğunu aktaran Ünver şunları söyledi: "Allah şimdiki bu yönetim kadrosunu başımızdan eksik etmesin. Ama insanlar fani. Baki olan sistemlerdir ve kurumsal yapılardır. Şayet sistemleri düzgün kurabilirsek, bunun için mücadele verebilirsek, hangi siyasi görüşten olursak olalım, hiç ama hiç önemli değil. Ülke bizim olsun, ülke bağımsız olsun, ülkenin bayrağı dalgalansın, ezanı dinmesin, içerisinde ne yaparsanız yapın. Ama ülke sizin değil, ülke bağımsız değil, bir takım hegemonyalar, bir takım ayak oyunları, bir takım çıkar grupları, 'üç kuruşa memleketinin bayrağını satacak kalitedeki işadamları atını oynatmaya devam etsin' diyorsanız, o zaman yol belli, onun da tercihi var. Allah insanları yaratırken, kainatı yaratırken, cenneti cehennemi yaratırken yolları da çift yaratmış. İrade ile tercih hakkını size vermiş. Bu iyi, bu kötü, şu gidişatın sonu cennete, bu gidişatın sonu cehenneme çıkar demiş. Bunu Cenab-ı Allah , Kuran-ı Kerim'de anlayacağımız bir şekilde izah etmiş, Allah'ın Rasulü' de defalarca bunu dile getirmiş."
BİZE ULAŞIN