Kayseri’de hedef turist

Yatırımcılar, Kayseri’ye turist çekmek için proje üzerine proje geliştiriyor. Kent için çalışanlardan Recep Arifoğlu da ‘Şimdi Kayseri’ye Gitme Zamanı’ projesini geliştirdi. Projenin hedefi Kayseri’ye yılda 500 bin turist çekmek

Kayseri’de hedef turist
Kentin turizm sektöründe hak ettiği payı alması gerektiğini belirten Radisson Blu Hoteli Genel Koordinatörü Recep Arifoğlu, bu doğrultuda yaptığı çalışmalar ile turizm sektörüne yeni ivme kazandırıyor. Kayseri'ye gelen yerli-yabancı turist sayısında azalma yaşanmasından sonra kolları sıvayan Arifoğlu, kent turizmi için çalışmalarına hızla devam ediyor. 'Hedef 500 bin turist' sloganıyla "Şimdi Kayseri'ye Gitme Zamanı" projesini hayata geçiren Arifoğlu, bu doğrultuda turizm sektöründe yeni bir ivme kazandırdı. Arifoğlu, özellikle Erciyes,Yahyalı Kapuzbaşı Şelalesi, Sultansazlığı bölgelerinde turizme yönelik yeni çalışmalar oluşturarak bu bölgelerde yeni turizm hamlesi başlatmak istiyor.

KAPUZBAŞI TANITILMALI
Dünyada eşi benzeri olmayan Kapuzbaşı Şelalesi ve binlerce kuşun yaşadığı Sultansazlığı'nı, ayrıca Yahyalıda bulunan Aziz George Mezarlığı'nın tanıtılması gerektiğini ifade eden Recep Arifoğlu, Erciyesin Türkiye'nin en büyük kayak pistine sahip olduğunu, 2016 ve 2017 yıllarında birçok etkinliğin Erciyes'te yapılmasının turizmde önemli rol oynadığını ifade etti.

YATIRIM VE TURİZM HEYECANINI GÖRDÜK
Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB) Genel Müdürü İsmail Taşdemir Erciyes'i ziyaret ederek yapılan yatırımları yerinde inceledi. Ülkemizde Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından kış turizmi odaklı en büyük yatırımların gerçekleştiği Erciyes Kayak Merkezi'nde incelemelerde bulunan Türkiye Otelciler Birliği Genel Müdürü İsmail Taşdemir Erciyes A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Murat Cahid Cıngı'yı makamında ziyaret etti. Ziyarette konuşan TÜROB Genel Müdürü Taşdemir, "Erciyes'i uzaktan takdir ve merakla takip ediyorduk fakat buradaki yatırım ve turizm heyecanını görünce çok daha fazla sevindik. Ülkemiz turizminin çeşitlenmesi hedefine yönelik olarak son yıllarda ortaya çıkan en büyük yatırımlardan birisi Erciyes oldu. Kış turizmiyle Kayseri bölgesinin muhteşem turizm envanterini entegre ettiğimizde ortaya çok büyük bir potansiyel çıkıyor. Erciyes son teknoloji tesisleri, sosyal imkânları ve pistleri ile tam bir Avrupai kayak merkezi olmuş. Biz de TÜROB olarak bu potansiyelin ülkemize sağlayacağı katkının artması ve kış turizmini geliştirmek için çok derin bir iş birliği içinde sizlerle çalışmayı istiyoruz" dedi. Ziyaretten dolayı Taşdemir'e, teşekkür eden Murat Cahid Cıngı, Erciyes Master Planı çerçevesinde yapılan yatırımlar hakkında bilgiler verdi. Cıngı, "Bütün turizmcileri buraya bekliyoruz. TÜROB gibi büyük bir camiayla iş birliği içerisinde çalışmaktan ve ülkemiz turizmine birlikte hizmet etmekten büyük memnuniyet duyacağız" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN